Tomasz Kulhawik objął kilka dni temu drużynę rezerw Jagiellonii Białystok. W pierwszych dniach pracy udzielił wywiadu mediom klubowym, w którym porusza kilka bardzo ciekawych wątków, w których odniósł się do swojej pracy, celów i problemów zespołu „drugiej” Jagi. Oto kilka cytatów z rozmowy, do przeczytania której Was zachęcam (link na dole).
- O swoim związku z Jagiellonią: „Pracowałem w klubie nieustannie 11 lat, była to tendencja wzrostowa. Przez ostatnie pięć lat widziałem, jak klub się rozwija i idzie do przodu – zarówno pod względem infrastruktury, wystarczy wspomnieć Ośrodek Treningowy przy Elewatorskiej oraz biuro na Jurowieckiej, gdzie od razu czuć, że to ekstraklasowy klub, jak i struktury sportowej. Przejeżdżając obok zawsze musiałem zwolnić, ponieważ obawiałem się, że doprowadzę do jakiejś kolizji. Oczy zawsze spoglądały w stronę klubu. Już pierwszego dnia, kiedy odszedłem z klubu wiedziałem, że tu wrócę. To jest moje miejsce, mój dom.”
- O tym, co dała trenerowi praca z kadrą U-21. „Możliwość podglądania trenera Probierza oraz innych trenerów pracujących w zawodzie dłużej ode mnie jest czymś nieocenionym. To największa wartość, którą wyniosłem z tej pracy.”
- O tym, jak może wyglądać współpraca z pierwszym zespołem: „mam bardzo dobrą relację zarówno z trenerem Siemieńcem, jak i z trenerem Wasilukiem, czy z dyrektorem Papiernikiem. Już współpracowaliśmy, wielokrotnie rozmawialiśmy, mamy podobne spojrzenie na piłkę.”
- O miejscu w tabeli Jagiellonii II: „Uważam, że miejsce w tabeli zupełnie nie oddaje potencjału tego zespołu. Często można usłyszeć o tzw. „efekcie nowej miotły”. Zrobię wszystko, żeby nie dopuścić do czegoś takiego. Mam nadzieję, że ta „nowa miotła”, cokolwiek to znaczy, będzie ciągle w tym zespole, a przez to drużyna odbije się od miejsca, w którym jest. (…) Nie chcę być arogancki, nie powiem, że teraz będziemy cały czas wygrywać. Niemniej powiem, że w moim odczuciu ci chłopcy nie zasługują na to miejsce, w którym znajdują się obecnie. Na jednym z pierwszych spotkań powiedziałem im, że są wyselekcjonowaną z wielu zawodników grupą.”
Fot. Kamil Gołaszewski (https://www.facebook.com/akademia.jagiellonii)
CZYTAJ WIĘCEJ O PODLASKIEJ PIŁCE:
- Medialne Mistrzostwa Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok w ścisłej czołówce zaangażowania
Instytut Monitorowania Mediów (IMM) opublikował szczegółowy raport podsumowujący aktywność oraz zaangażowanie kibiców wokół klubów PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2025/2026. Analiza danych zebranych z platform Facebook, Instagram, X (Twitter), TikTok oraz YouTube dowodzi, że Jagiellonia Białystok radzi sobie świetnie nie tylko na boisku, ale i w przestrzeni cyfrowej, ustępując miejsca jedynie kilku największym markom w kraju. Badanie IMM objęło okres od 1 lipca 2025 roku do 25 maja 2026 roku, a pod uwagę wzięto profile klubowe oraz konta poszczególnych zawodników. Wyniki pokazują jasną strukturę sił - „Gra seniorska jest szybsza”. „Piłka na pierwszym miejscu”- rozmowa z Maksymilianem Cholewą z KS-u Wasilków
Po trudnym sezonie na trzecioligowych boiskach rozmawiamy z Maksymilianem Cholewą – młodym, utalentowanym zawodnikiem KS-u Wasilków, wychowankiem Pogoni Łapy i wieloletnim piłkarzem akademii Jagiellonii. O twardym lądowaniu w seniorskiej piłce, wsparciu rodziców, marzeniach i kadrze Polski u uchodzącego za jeden z najsilniejszych roczników w ostatnich latach. Bartosz Ksepka: Jak oceniasz zakończony sezon w wykonaniu KS-u Wasilków? Jaki jest według Ciebie powód tego, że nie udało się Wam utrzymać w lidze? Maksymilian Cholewa: Myślę, że po zakończonym sezonie wszystkim z nas towarzyszy zdecydowanie lekki niedosyt. Uważam, - Kto awansuje, kto spadnie? Przypominamy zasady awansów i spadków z podlaskich lig
Przed nami końcówka sezonu w podlaskich ligach, a my wciąż dostajemy pytania” to ile drużyn spadnie z IV ligi?” i tym podobne. Usystematyzujmy więc ten wątek, a jak macie kogoś, kto zadaje sobie te pytania, prześlijcie mu link do artykułu. W obecnym sezonie w IV lidze podlaskiej gra 18 drużyn. Podlaski ZPN podjął decyzję o tym, że w kolejnym sezonie 2026/2027 na poziomie IV ligi zagra 16 drużyn. A więc tak: IV liga podlaska kto spadnie kto awansuje? Okręgówka: Wszystkie zmiany spowodowane są zmianą liczby - Awans Olimpii Zambrów do III ligi
Awans Olimpii Zambrów do III ligi to jedno z najważniejszych wydarzeń dla podlaskiego futbolu w ostatnich miesiącach. To sukces będący efektem ciężkiej pracy zawodników, sztabu szkoleniowego, działaczy oraz wiernych kibiców, którzy przez cały sezon wspierali drużynę w drodze do celu. Jako sponsor Olimpii Zambrów, firma Monolit Okna z dumą obserwowała rozwój zespołu i jego walkę o awans. Osiągnięty wynik pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i odpowiednie wsparcie pozwalają realizować nawet najbardziej ambitne cele. Dla miasta i całego regionu to znakomita wiadomość. Występy na poziomie III ligi - Dobre rzeczy warto polecać dalej. Dlatego polecamy Koba!
Dobre rzeczy warto polecać dalej. Tak jak polecamy ciekawe mecze, lokalne wydarzenia czy sportowe emocje, tak samo warto polecać sprawdzone usługi. Nasz partner, Koba, przygotował promocję dla swoich klientów. Jeśli korzystasz z internetu od Koby i polecisz go sąsiadowi, możecie zyskać dodatkowe miesiące internetu za symboliczną złotówkę. Ty zyskujesz 3 miesiące internetu za 1 zł,Twój sąsiad otrzymuje 1 miesiąc internetu za 1 zł. Szczegóły promocji znajdziecie u Koby.






