3 liga

Ruch i Wasilków jednak spadną? Apel do Zbigniewa Bońka

Decyzja dotycząca rozgrywek trzeciej ligi ma zostać podjęta dopiero 12 maja, ale już teraz pojawiają się na ten temat informacje nieoficjalne. Na tyle jednak wiarygodne, że kibice Polonii Warszawa napisali list do Zbigniewa Bońka.

Chodzi o niepotwierdzone informacje, że w 3. lidze może dojść do awansów i spadków, na podstawie obecnej tabeli. W takim przypadku i KS Wasilków, i Ruch Wysokie Mazowieckie spadłby do 4. ligi, a na tym poziomie w przyszłym sezonie występowałoby, uwaga, aż 19 drużyn!

Nie chcąc do tego dopuścić, władze Polonii Warszawa, która również spadłaby z ligi, gdyby przyjęto takie rozwiązanie, zareagowała, pisząc list otwarty do prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Czytamy w nim.

Od wczoraj z niepokojem śledzimy informacje dotyczące decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej o sposobie zakończenia rozgrywek. W III lidze, jako jedynej, miałyby zostać dokonane awanse i spadki na podstawie obecnie zajmowanych przez drużyny miejsc w tabeli. Chcemy podkreślić, że taka decyzja byłaby bardzo krzywdząca dla wielu klubów tej ligi, w tym Polonii Warszawa, a także zaprzeczeniem reguły fair play, którą od zawsze kieruje się Związek.

Z naszej perspektywy byłaby to niesprawiedliwa i niezrozumiała decyzja zwłaszcza, że zespoły wyższych lig mają szansę na dokończenie rywalizacji, a kluby z IV ligi i niższych klas będą awansować zgodnie z obecnymi wynikami, ale bez spadków.

W podobny tonie do prezesa Bońka zaapelowali kibice “Dumy Stolicy”.

Dziś słyszymy, że jednak nie zawsze ma wygrać lepszy i nie dla każdego przewiduje Pan te same zasady gry. W obliczu pandemii koronawirusa COVID-19 zmieniają się reguły w trakcie rozgrywek. To zrozumiałe. Oczywiste jest też, że w ligach, w których nie uda się dokończyć rozgrywek nie będzie spadków, a w ligach, które rozgrywki dokończą, spadkowicze zostaną wyłonieni według dotychczasowych reguł. Tak samo przecież zrobiono w innych krajach, w których decyzje już podjęto – choćby w Holandii, Anglii czy Belgii. Niestety, te proste i uczciwe reguły nie mają zastosowania do jednej raptem ligi. Trzeciej ligi, w której gra nasza Polonia.

Apelujemy do Pana, Panie Prezesie, żeby nie sprzeniewierzał się Pan własnym słowom i własnej dotychczasowej postawie. W imię zwykłej ludzkiej uczciwości, w imię zasad fair play, w imię wewnętrznych przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, prosimy, żeby Pan nie pozwolił na niszczenie naszego ukochanego klubu, a przy okazji wielu innych, budowanych latami przez pasjonatów piłki nożnej. Proszę nam nie odbierać szans, które dano wszystkim innym. Proszę wobec III ligi zastosować te same zasady, które mają dotyczyć wszystkich innych lig w Polsce: niech III liga zakończy grę bez spadków lub niech dogra sezon do końca. Wierzymy, że to drugie rozwiązanie pozwoli nam obronić ligowy byt.

Niech futbol nadal będzie piękny i nieprzewidywalny. Niech naprawdę wygra lepszy! Niech Łączy Nas Piłka!

12 maja ma zapaść decyzja, dotycząca 3. ligi w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *