4 liga

Prezes Kopczewski: większość podlaskich klubów nie chciało grać

Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski, w wywiadzie dla Weszło.com, odniósł się do decyzji wojewódzkich związków, dotyczących zakończenia sezonu piłkarskiego.

Prezes stwierdził, że rozmawiał z prezesami wszystkich czwartoligowych klubów i tylko dwóch było za tym, żeby kontynuować rozgrywki. “Pozostałych czternaście nie chciało grać. Dla mnie to bardzo czytelny komunikat: nie gramy. W okręgówce zdania były podzielone. Byłem troszeczkę zaskoczony, bo ludzie sobie – jak mówiłem – nie zdawali sprawy z odpowiedzialności, z tego, że powinny być testy.” – powiedział prezes Podlaskiego ZPN-u.

PRZEJDŹ NA STRONĘ GŁÓWNĄ I ZAGŁOSUJ NA NAGRODĘ KWIETNIA W PODLASKIEJ PIŁCE!

Prezes odniósł się również do problemów, z jakimi mogą się spotkać lokalne kluby. Jak stwierdził, nie powinny mieć one większych problemów finansowych, ale wszystko zależy od porozumienia z samorządami. Żeby jednak pomóc klubom w niższych ligach, Podlaski Związek Piłki Nożnej ma przygotować program pomocowy.

“Musimy się zastanowić, bo na pewno pomóc klubom będzie trzeba. Nie możemy ich zostawić samych sobie. Związki wojewódzkie są od tego, by im pomagać. To my jesteśmy dla klubów, a nie kluby dla nas”zapowiada prezes Kopczewski.

Według prezesa, nie było możliwe dogranie tego sezonu, chociażby ze względu na brak terminów. Według Sławomira Kopczewskiego, nie było możliwe rozgrywanie meczów w środku tygodnia, bo zawodnicy to amatorzy, którzy pracują na co dzień. Niżej znajdziesz lin do całej rozmowy.

FOT. facebook – Podlaski Związek Piłki Nożnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *