Podlaska Piłka

3 liga

Olimpia Zambrów dostała z samorządu mniej…ale najwięcej

Pod koniec marca samorząd Zambrowa rozdysponował pieniądze na stowarzyszenia sportowe. Budżet na ten cel był mniejszy niż przed rokiem, Olimpia również dostała mniej, ale…i tak najwięcej ze wszystkich stowarzyszeń.

Łącznie, na wsparcie zadań publicznych organizacji pozarządowych, z budżetu miasta w tym roku wydatkowano kwotę 575 tys. zł. Widać więc cięcia budżetowe, bowiem jest to aż o 205 tys. zł mniej niż rok temu. Większość pieniędzy, jak co roku, trafiło do trzecioligowej Olimpii Zambrów.

W ramach pierwszego zadania „Przedsięwzięcie realizowane przez kluby sportowe w zakresie sportów drużynowych, uczestniczących w cyklu systematycznych rozgrywek województwa podlaskiego w kategoriach młodzieżowych” całość, czyli 60 tysięcy złotych, otrzymał ZKS Olimpia Zambrów.

Jak informuje portal zambrow.org, najwięcej pieniędzy na rozwój sportu samorząd Miasta Zambrów przeznaczył w ramach zadań pn. „Przedsięwzięcie realizowane przez klub sportowy uczestniczący w cyklu systemowych rozgrywek sportowych powyżej IV ligi, które w sposób bezpośredni przyczyni się do rozwoju sportu na obszarze Miasta Zambrów” oraz „Współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami uczestniczącymi w treningach i rozgrywkach ligowych powyżej IV ligi”. W tym roku na te zadania samorząd przeznaczył nieco mniej pieniędzy, co w roku poprzednim, bo kwotę 535 000 zł (rok temu było to 550 000 zł). Pieniądze trafią do Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia”, który aktualnie występuje w rozgrywkach III ligi piłki nożnej.

Olimpia po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w pierwszej grupie trzeciej ligi.

Źródło: zambrow.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.