Futsal

Rusza 2. liga futsalu w Podlaskiem. Ciekawie będzie w Grajewie

W sobotę, 7 grudnia, rozpoczynają się rozgrywki 2. ligi futsalu w województwie podlaskim. Do rywalizacji przystępuje 9 drużyn, podzielonych na dwie grupy.

W pierwszej kolejce najciekawiej powinno być w grupie pierwszej, w której MOSiR Futsal Grajewo zagra u siebie z Bonito Białystok. Gospodarze bardzo liczą na wsparcie kibiców, których w poprzednim sezonie rozgrywek futsalowych zasiadało na trybunach nawet 300.

– Po nieudanym występie w Pucharze Polski nie jesteśmy faworytem tego spotkania jak przed sezonem każdy się spodziewał. Drużyna wyraźnie jest w lekkim dołku, lecz w takich chwilach mecz przed własną publicznością, na własnej hali daje możliwość wyjścia z niego i pokazania się z lepszej strony. W drużynie zabraknie jednak kontuzjowanych zawodników – Radka Jurczyka, Łukasza Sadowksiego oraz Pawła Górskiego, który bierze udział w turnieju w Suwałkach. Do składu wraca natomiast Wojciech Koszczuk, którego zabrakło w PPmówi Daniel Tuzinowski, opiekun grajewian.

Filip Dojlida z młodej drużyny Bonito Białystok, złożonej głównie z zawodników grających na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów, również zwraca uwagę na trudny teren, jakim jest hala w Grajewie.

-Już w pierwszej kolejce czeka nas wyjazd na ciężki teren do Grajewa, gdzie w poprzednim sezonie na często wypełnionej po brzegi hali rywalom Grajewian było bardzo ciężko o punkty. Z naszej strony mimo 4 kontuzjowanych zawodników zebraliśmy pełną, silną kadrę na ten mecz. Z nieudanej inauguracji w Pucharze wyciągnęliśmy wnioski i po ciężkiej pracy na treningach jesteśmy gotowi by walczyć o 3 punkty z jedną z najsilniejszych ekip w naszej lidze. Zapowiada się fajne widowisko, w którym na pewno nie zabraknie emocji i bramek mówi Dojlida.

Mecz MOSiR Grajewo – Bonito Białystok rozpocznie się w niedzielę o 16:00.

W drugim meczu pierwszej grupy DTS Helios Białystok zagra z Futsal Team Browar Północny Suwałki.

W drugiej grupie pauzował będzie Żubr Drohiczyn. KS UM Krynki zagra z Futbalo Białystok, a LZS Choroszcz z Grey Goose Białystok.

Szczególnie ciekawie zapowiada się pierwszy mecz. Futbalo, jeden z faworytów rozgrywek, już podali kadrę zespołu na ten mecz.

Bardziej na luzie do meczów futsalowych podchodzą zawodnicy z Krynek.

-Nasza drużyna traktuje te rozgrywki typowo rozrywkowo, dlatego też nie wszystkich naszych zawodników zobaczymy na parkieciepiszą na facebooku działacze klubu.

Rozgrywki grupowe trwać będą od tego weekendu do 5 stycznia. Z każdej grupy awansują po dwie najlepsze drużyny, które zagrają że sobą w play-offach, w których wyłoniony zostanie zwycięzca ligi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *