Futsal

Bonito i Futbalo – kim są nowi futsalowi ligowcy?

W gronie zespołów zgłoszonych do rozgrywek 2. ligi futsalu w sezonie 2019/2020 są dwie nowe ekipy z Białegostoku – Futbalo i Bonito Białystok. Kim są, jakie mają cele w nadchodzącym sezonie? Zapytaliśmy ich o to.

Bonito Białystok to zespół złożony w większości z młodych zawodników.

-Drużynę tworzy sama młodzież z roczników 2001/2002 , która na co dzień gra w klubach trzecioligowych i czwartoligowych, m.in. w Ruchu Wysokie Mazowieckie, ŁKS-ie Łomża, Hetmanie Białystok, MOSP-ie Białystok. Są w kadrze również zawodnicy grający w Centralnej Lidze Juniorów U-18 – mówi Filip Dojlida, pomysłodawca utworzenia zespołu.

Póki co szczegółów ujawniać nie chcą władze Futbalo.

-Drużyna powstała w tym roku! Zarząd drużyny, trenerzy oraz zawodnicy będą powoli przedstawiani na naszym fanpejdżu, więc proszę o chwilę cierpliwości. Chcemy zachować nutkę tajemnicymówią działacze.

Drużyna chce, jak mówią jej przedstawiciele, wygrywać wszystko, co się da, i w lidze, i w futsalowym pucharze. Ma jednak również inne cele – chce uczyć futsalu młodych piłkarzy.

Głównym celem jest promocja klubu i akademii, z którą wystartujemy od okresu wakacyjnego 2020. Akademia ma szkolić młodych adeptów futbolu dwutorowo – zimą futsal, resztą roku piłka nożna. Jesteśmy pierwszą tego typu akademia w naszym regionie i mamy nadzieję, że przekonamy inne kluby do tego typu szkolenia, ponieważ naszym( i nie tylko ) zdaniem jest to dużo lepsza droga, niż szkolenie tylko po przez piłkę nożną.

Z kolei Bonito chce pomóc swoim zawodnikom, którzy na co dzień grają na trawie, utrzymać formę w okresie zimowym.

-Zgłosiliśmy swoją drużynę żeby utrzymać formę w okresie zimowym i sprawdzić się w futsalu na tle doświadczonych futsalistów. Rozpoczęliśmy treningi pod koniec października. Mimo iż debiutujemy w drugiej lidze, jestem pewny, że nie będziemy odstawać od innych drużyn poziomem. Przed sezonem stawiamy sobie dwa cele : awans do finału Okręgowego Pucharu Polski i zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w naszej ligowej grupy i awans do finałowych rozgrywek play-offmówi nam współtwórca klubu.

Rozgrywki ruszą prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. 10 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Bonito i Futbalo trafiły do innych grup. Więcej przeczytacie w tekście poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *