Podlaska Piłka

Okręgówka

Podsumowanie okręgówki: słabi beniaminkowie, gasnąca Puszcza

Runda jesienna w klasie okręgowej wielu niespodzianek nie przyniosła. Faworyci znaleźli się na koniec rundy w czołówce, zespoły, które awansowały z A klasy – zawiodły. Zapraszamy na krótkie podsumowanie rundy jesiennej w klasie okręgowej.

Liderem po rundzie jesiennej jest Orzeł Kolno. Drużyna po dwóch latach stoi przed szansą powrotu do 4. ligi. Po roku do 4. ligi może powrócić wicelider, MKS Mielnik. Orzeł z dziewięciu ostatnich meczów, wygrał aż siedem, MKS Mielnik w tym samym okresie wygrał tylko cztery spotkania, ale miał zdecydowanie lepszą pierwszą część sezonu – wygrał pięć z sześciu pierwszych meczów sezonu.

Ciekawym „zjawiskiem”, jeśli zerkniemy na formę, jest Puszcza Hajnówka. Hajnowianie długo byli liderem ligi, ale od 10. kolejki zaliczyli ostry zjazd formy. Pięć ostatnich meczów to trzy porażki i dwa remisy. Te wyniki sprawiły, że Puszcza z lidera, na koniec rundy stała się czwartą drużyną w tabeli, ze stratą pięciu punktów do lidera. Formę w ciągu rundy zobaczycie w poniższym zestawieniu (www.regiowyniki.pl).

Trzy spośród pięciu ostatnich w tabeli zespołów, to beniaminkowie. Najsłabsza z nich – Unia Ciechanowiec – zamyka ligową tabelę z mizernym dorobkiem trzech punktów. Unia przegrała wszystkie domowe mecze, straciła najwięcej goli, strzeliła ich najmniej. O utrzymanie walczyć będą też Orlęta Czyżew, które dopiero w końcówce zaczęły punktować (wygrały trzy ostatnie mecze). Do końca o ligowy byt będzie też walczyć Narew Choroszcz. Tylko KS Grabówka szybko dostosowała się do ligowego poziomu i zgromadziła tyle samo punktów, co liderująca przez większość część rundy Puszcza Hajnówka.

Najlepszym zespołem na własnym boisku był MKS Mielnik. Najmniej punktów u siebie zdobyli Unia Ciechanowiec (0) i Narew Choroszcz (5).

Pięć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka – to bilans Orła Kolno na wyjeździe. Orzeł jest liderem w tej tabeli. „W gościach” stracił tylko sześć goli. Tylko trzy punkty (wszystkie zdobyte) na wyjeździe zdobyła Unia Ciechanowiec. Słabo na wyjeździe grał Magnat – tylko cztery zdobyte punkty.

Poniżej kilka ciekawostek, dotyczących ogólnych statystyk rundy jesiennej. Pochodzą ze strony www.regiowyniki.pl, którą serdecznie Wam polecamy!

  • NAJWIĘCEJ ZWYCIĘSTW – Orzeł Kolno – 10
  • NAJMNIEJ ZWYCIĘSTW – Unia Ciechanowiec – 1
  • NAJWIĘCEJ PORAŻEK – Unia Ciechanowiec – 14
  • NAJMNIEJ PORAŻEK – Orzeł Kolno, MKS Mielnik – 3
  • NAJWIĘCEJ REMISÓW – KS Śniadowo – 6
  • NAJWIĘCEJ GOLI STRZELONYCH – Piast Białystok – 51
  • NAJMNIEJ GOLI STRZELONYCH – Unia Ciechanowiec – 8
  • NAJWIĘCEJ GOLI STRACONYCH – Unia Ciechanowiec – 70
  • NAJMNIEJ GOLI STRACONYCH – Orzeł Kolno – 15

Chcesz podzielić się swoim zdaniem? Skomentuj pod postem!

Zdjęcie: FB Piasta Białystok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.