Okręgówka

Narew ma nowy herb. Kibice – różne o nim opinie (aktualizacja-komentarz prezesa)

Narew Choroszcz ma nowe logo. Dotychczasowe, nawiązujące do herbu miasta, zastąpiło logo nowe, bardziej nowoczesne.

Wraz ze zbliżającym się 40 – leciem Klubu oraz w związku z ciągłym rozwojem naszej drużyny non stop się dla Was zmieniamy‼️ Mamy nadzieje, że zawsze na lepsze” – napisano na facebooku Narwi.

Zdanie kibiców, jak zwykle, jest podzielone. Artur pisze: “Ładny i uproszczony wzór, dla mnie bomba, będzie identyfikował się z klubem, nie będzie wątpliwości że to jest herb klubu a nie miasta. Poza tym, inne, duże kluby też dążą do uproszczenia loga np. Jaga czy Juve”.

Kibic Paweł z kolei pisze tak: “Pod New Balance podchodzi. Mi osobiście, wzór bez szału“.

Jacek sugeruje, że kolorystyka została “ściągnięta” od lokalnej Lambady.

“Lambada jest z tej samej parafii i pierwsza wpadła na pomysł .Trochę wiec słabo powielać pomysł mniejszych klubików -chyba ,że uważacie ,że Lambada nic nie znaczy, ale znaczy jest stowarzyszeniem oficjalnym i tez gra m.in w Pucharze Polski .No i w końcu to jednak praca ludzi i ich pomysly i na barwy i na logo . W tym czasie gdy oni tworzyli logo i klub w Narwi nikt nie chciał zainteresowac sie tematem wlasnych barw . W jednym mieście dwa fiolety -nie najlpesze . Moze cos dorzuccie do tego jakis drugi kolorek z Choroszczy”.

Po lewej – stary herb, po prawej – nowy.

Logo ocenił także na Twitterze portal polskielogo.net, specjalizujący się w tej dziedzinie.

W związku z kontrowersjami i komentarzami, dotyczącymi herbu Narwi, Prezes Paweł Sokół przesłał nam swój komentarz na ten temat. Oto on.

W związku z zbliżającym się 40-leciem Klubu Narew Choroszcz chcieliśmy uporządkować sprawy herbu oraz barw. Od samego początku istnienia klubu nie było oficjalnych barw klubowych, gdyż to zazwyczaj dostępność strojów sportowych w sklepach lub wymysł sponsora i budżet jakim się dysponowało decydowało o kroju i kolorach kompletów piłkarskich. Tak jest w sumie do dziś w wielu klubach. „Stary herb” nie jest taki stary, gdyż ma 5 lat i został wykonany na szybko na moją prośbę (nie byłem wtedy prezesem klubu) przez osobę związaną z piłką nożną w naszej gminie, aby nie posługiwać się czystym herbem gminnym. To i tak było po części legalne gdyż do posługiwania się herbem gminy wymagana jest wg prawa pisemna zgoda gminy. (Jaka jest rzeczywistość w podlaskiej piłce wszyscy wiemy.

Po szeregu zmian w strukturach Klubu i rozwoju szczególnie w młodzieżowej piłce nadszedł czas doprecyzowania barw, gdyż każda grupa grająca w innych kolorach w ogóle nie identyfikowała by się z Klubem. Fiolet i Biel zaczerpnięte są z barw Gminy Choroszcz i jest unikalny na województwo podlaskie. 3 kolorem do kompilacji będzie czerń. Co do założeń graficznych herb miał być nowoczesny, ale z nutką ostrości i zadziorności jaką prezentują nasi piłkarze. Głosy porównań do innych znanych marek cieszą nas, gdyż to świadczy, że Narew Choroszcz pnie się coraz wyżej. Za słowa konstruktywnej krytyki czy uwagi również dziękujemy, ponieważ każdy ma do tego prawo. Cel, do którego dążymy obraliśmy już dawniej teraz zbliżamy się do niego krok po kroku. W naszych działaniach nie ma przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *