Podlaska Piłka

4 liga A klasa Okręgówka

Twierdza Wasilków, Krynki, Boćki… kto nie przegrał u siebie?

W rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 granie na wyjeździe na kilku stadionach było bardzo trudnym doświadczeniem. Są drużyny, które nie straciły nawet punktu, grając na własnym boisku. Postanowiłem sprawdzić, gdzie zbudowano twierdzę?

 1. KS Wasilków – podopieczni Michała Hryszki nie stracili nawet punktu u siebie. Grając 9 meczów w twierdzy Wasilków, wygrali 9 razy. Strzelili u siebie 37 goli, a stracili tylko 5.W tabeli uwzględniającej mecze tylko u siebie, są liderem 4. ligi.
 2. LZS Krynki – twierdza Krynki ani razu nie została zdobyta przez rywali w okręgówce. LZS wygrał wszystkie 7 meczów domowych. Zaaplikował w nich rywalom 32 bramki, a dał sobie wbić tylko 6 goli.
 3. Wigry Suwałki – drugie w tabeli meczów u siebie 4. ligi są Wigry Suwałki. W 8 meczach na własnym boisku Wigry wygrały 6 razy, ale 2 razy straciły punkty, remisując z KS-em Wasilków i Warmią Grajewo.
 4. Olimpia II Zambrów – Olimpia 5 meczów zagrała u siebie i 5 wygrała. W tym były bardzo ważne zwycięstwa z Żubrem i Bocianem. Rezerwy Olimpii 24 gole u siebie strzeliły, a straciły 5.
 5. Żubr Drohiczyn – lider A klasy grupy trzeciej też lepiej spisywał się u siebie niż na wyjeździe. Wygrał wszystkie 5 meczów domowych, zdobywając w nich 24 trafienia. Twierdza Drohiczyn wciąż nie padła!
 6. Bocian Boćki – trzeci w tabeli, za Olimpią II i Żubrem – trzeci również w zestawieniu meczów u siebie. Podobnie jak rywale z ligi, tak i Bocian wygrał 5 meczów w roli gospodarza. Co ciekawe, stracił u siebie tylko 2 bramki! Wiosną do „Bocianiego gniazda” przyjedzie i lider Żubr, i wicelider Olimpia II.
 7. Iskra Narew – to czwarta drużyna z tej samej ligi (A klasa grupa 3). Iskra może zawsze liczyć na wsparcie swoich kibiców i u siebie gra bardzo dobrze. 4 wygrane i 1 remis w 5 meczach to bardzo dobry wynik, choć to wiosną przyjdą trudniejsze mecze domowe.
 8. Warmia II Grajewo – u siebie zagrała tylko 4 mecze, ale wygrała aż 3 z nich, 1 zremisowała. Nie było łatwo grać rywalom w Grajewie – przegrały tam rezerwy ŁKS-u Łomża, czy Polonia Raczki. Wiosną trzeba potwierdzić, że Grajewo to twierdza! Bilans goli Warmii II u siebie to 14:7.
 9. Wissa II Szczuczyn – Wissa II ma podobny bilans do „drugiej” Warmii. 4 mecze 3 wygrane, 1 remis. Jak już wygrywa u siebie, to wysoko. 9:0 z Jasionem, 3:0 z Vertą i 5:1 z Orłem II Kolno.
 10. Polonia Raczki – Polonia, choć nie przegrała na swoim nowym, wyremontowanym stadionie, to bilans nie jest w tych meczach bardzo imponujący. Polonia wygrała 2 mecze i 2 zremisowała. Pokonać się nie dała, ale też nie imponowała przesadnie na własnym boisku. Twierdza nie padła i to najważniejsze!
 11. SKY Białystok – jeszcze mniej, bo tylko 3 mecze, zagrali w roli gospodarza, ale wszystkie wygrali i nie można było ich pominąć w tej klasyfikacji, choć mówienie o twierdzy w porównaniu z osiągnięciem np. LZS-u Krynki jest trochę na wyrost. Bilans goli na własnym boisku – 9:2.

Fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100092868926624 (LZS 1955 Krynki)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

CZYTAJ WIĘCEJ O PODLASKIEJ PIŁCE:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.