Męska drużyna seniorów Włókniarza Białystok będzie miała nowego trenera. Żeńska również. Szykują się spore zmiany w białostockim klubie.
Włókniarz Białystok ma nowego trenera
Funkcję trenera męskiej drużyny, grającej w A klasie objął trener Karol Sipko, dotychczas pracujący z trzecioligowymi dziewczynami Włókniarza. Dziś wieczorem trener Sipko poinformował o tym dziewczęta, z którymi dotąd pracował. Najważniejszym zadaniem trenera Karola Sipko będzie skompletowanie kadry na nadchodzący sezon. Kilku piłkarzy zapowiedziało chęć odejścia z klubu.
Drużynę kobiet, grającą 2.. lidze, poprowadzi trener Piotr Zubrycki, który prowadził. m.in. zespół trampkarzy we Włókniarzu.
KAROL SIPKO
Swoje pierwsze kroki stawiał w drużynie MOSP Jagiellonia Białystok. Właśnie w tym klubie przez 10 lat przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia. Jego pierwszym trenerem był Mirosław Dymek z którym świętował vice mistrzostwo Polski juniorów. Podczas swojej przygody z piłką grał na szczeblu 3 i 4 ligi w klubach Sokół Sokółka, Supraślanka Supraśl, Pogoń Łapy oraz Puszcza Hajnówka. Z naszym klubem związany od kwietnia 2018 r., aktualnie z sukcesami prowadzi drużynę orlika i orliczek. Trener z licencją UEFA B.
PIOTR ZUBRYCKI
Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej (2007) oraz Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku (2017), obecnie licencja GRASSROOTS C. Jako zawodnik -wychowanek Hetmana Białystok, grał w tym Klubie w drużynach młodzieżowych w latach 1995- 2007, następnie zawodnik Pasji Kleosin w drużynie seniorów w latach 2007-2009, oraz w sezonie 2020/21 tego samego Klubu na szczeblu ligi okręgowej. Do swoich sukcesów może zaliczyć Mistrzostwo woj. podlaskiego w barwach Hetmana Białystok w latach 2003 oraz 2004. Swoje doświadczenie boiskowe postanowił przekazywać na początku swojej pracy najmłodszym, od sezonu 2020/21 w drużynie Skrzatów Włókniarza Białystok, a od kolejnego sezonu-2021/22 będzie rósł razem z podopiecznymi- będzie asystentem w dwóch drużynach: Żaka młodszego oraz Młodzika starszego.
Fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100063891012570
CZYTAJ WIĘCEJ PIŁCE NOŻNEJ NA PODLASIU
- Oferta naszego Partnera Obniski Studio
- Monolit Okna rekrutuje pracowników produkcji
- Remont? Dobry moment na zmianę internetu!
- Ekosport Białystok u15 z nagrodą Podlaskiej Piłki!
- Zemsta byłego snajpera
- Demolka w Gnieźnie! Kolesnykov show w Pucharze Polski
- Podlaska piłka od szatni po TikToka – jak zmieniła się lokalna piłka w ostatnich 10 latach
- Przemysław Żebrowski wzmacnia Spartę Szepietowo
- Ikona Olimpii Zambrów mówi „pas”
- Futsal U15: Ekosport melduje się w finałach MP!








