Okręgówka

Klub z podlaskiej okręgówki będzie miał nowy stadion!

Fot. facebook Dębu Dąbrowa Bialostocka

PIENIĄDZE NA TWÓJ KLUB! SKORZYSTAJ Z USŁUG FIRMY FALCON ENERGY, A PRZEKAŻE ONA 3% WARTOŚCI INWESTYCJI TWOJEMU KLUBOWI PIŁKARSKIEMU. OTRZYMASZ TEŻ 5% RABATU ZA WSPIERANIE KLUBU!

Drużyna spadła w tym sezonie z 4. ligi do klasy okręgowej, ale na pocieszenie zawodnicy i działacze otrzymali ostatnio bardzo dobrą wiadomość – ich stadion przejdzie gruntowną modernizację.

Dąb Dąbrowa Białostocka już niedługo będzie grał na znacząco zmodernizowanym obiekcie. Tamtejszy samorząd otrzymał dofinansowanie na ten cel w wysokości 1 077 519 zł. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu „Sportowa Polska”.

NAJBARDZIEJ PRZYJAZNA WYPOŻYCZALNIA W REGIONIE! 🙂

Już w marcu zapowiadał to na łamach portalu isokolka.eu burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz:

– W ramach projektu może dojść do modernizacji obiektu. Wydaje mi się, że wymaga on tego remontu już od wielu lat. Dostaliśmy także dofinansowanie na remont trybun na stadionie. Powinno do tego dojść w miesiącach letnich, jeszcze w tym roku. Postanowiliśmy, że jest potrzebna wymiana nawierzchni. Spróbujemy zrobić całkowite ogrodzenie, chcemy je poszerzyć, żeby obejmowało też siłownię pod chmurką, pod którą chcemy ułożyć podłoże. Chcemy zrobić plac do ćwiczeń, rozgrzewki sportowej – tłumaczy burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Artur Gajlewicz. – W planach jest także modernizacja budynku przy stadionie, również w środku. Na tym terenie ma być też profesjonalne oświetlenie, wiata na rowery, wiaty dla piłkarzy, wiata na górce, aby schronić się przed ewentualnym deszczem. Chcemy zrobić także nawodnienie automatyczne, jeżeli będzie to możliwe. Przebudowa murawy nie będzie konieczna, co najwyżej jej uzupełnienie. Myślę, że to ważna inwestycja, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Fot. dabrowa-bial.pl

Na tą wiadomość zareagowały władze Dębu. „Panie Burmistrzu Artur Gajlewicz, w imieniu wszystkich, którzy będą trenować na zmodernizowanym stadionie, a szczególnie zawodników naszego Klubu – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!”czytamy we wpisie na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.