4 liga

Prezes Sokoła Sokółka: celem jest raczej obrona przed spadkiem

Przed pierwszym wiosennym meczem z Warmią Grajewo, dla kanału Warmii na Youtube, wypowiedzi udzielił prezes Sokoła Sokółka Łukasz Lenkiewicz, który zwrócił uwagę na niezbyt dobrą sytuację klubu.

Oto, co powiedział:

“Przygotowania do rundy rewanżowej były dosyć ciężkie ze względu na pandemię. Tak naprawdę treningi rozpoczęliśmy w połowie lutego, rozegraliśmy tylko kilka sparingów, m.in. z Hetmanem Białystok, MOSP-em Białystok, Hetmanem Tykocin.

Mamy wciąż trudną sytuacje finansową, wczoraj zostały nam przyznane środki z urzędu miejskiego w wysokości 22 tysięcy złotych, z powiatu sokólskiego 12 tysięcy złotych, więc jak na czwartą ligę to są środki bardzo, bardzo, bardzo skromne. Kadra drużyny jest wąska, ale dzięki trenerowi, wydaje nam się, że udało się stworzyć w miarę niezłą drużynę.

Cele mamy takie, żeby utrzymać się w środku tabeli, ale bardziej bronić się przed spadkiem. Chcemy się utrzymać, bo mamy w tym roku 75-lecie klubu, także chcielibyśmy to uczcić przynajmniej dobrą grą, miejscem w środku tabeli i utrzymaniem.

Udało nam się pozyskać kilku zawodników (…) ale brakuje treningów, brakuje zgrania i myślę, że tak naprawdę to czwarta, piąta kolejka dojdziemy do lepszej formy, lepszej dyspozycji”.

Jak widać, sytuacja w Sokole nie jest kolorowa, ale klub chce spokojnie utrzymać się w czwartej lidze. Ma na to duże szanse, bo zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli. Pierwszy wiosenny mecz Sokół przegrał 0:1 z Warmią na wyjeździe.

TABELE 3. LIGI, 4.LIGI, OKRĘGÓWKI – KLIKNIJ!

Źródło: KANAŁ WARMII GRAJEWO NA YOUTUBE

_________________________

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *