4 liga Okręgówka

Runda wiosenna rozpoczęta [WYNIKI, TABELE, FILMY]

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały pierwsze mecze rundy wiosennej w 3. lidze, “Keeza” 4. lidze i “Keeza” klasie okręgowej. Zapraszamy na przegląd wyników i tabel po rozegranej kolejce.

3. liga

Ze wszystkich podlaskich trzecioligowców wygrały tylko rezerwy Jagiellonii, które pokonały Broń Radom 3:1. Jeden punkt zdobyła w meczu ze Zniczem Biała Piska Olimpia Zambrów, a Ruch i KS Wasilków zeszli z boiska pokonani. W tabeli na satysfakcjonującym miejscu jest tylko “druga Jaga”.

“Keeza” 4. liga

W czwartej lidze przewagę nad pościgową grupą powiększył Tur, który wygrał z Hetmanem Białystok 3:0. Wissa straciła punkty, remisując z mocnym KS-em Michałowo 2:2. Wissa prowadziła do przerwy 2:0, a prowadzenie straciła, jak twierdzą włodarze klubu w facebookowej relacji “po ewidentnych błędach sędziego bocznego”. W relacji czytamy dalej: “przy pierwszym golu dla Michałowa zauważył ,że piłka minęła linię bramkową, tylko że wszyscy będący na stadionie widzieli jak nasz bramkarz złapał piłkę na linii bramkowej . Jednak sędzia boczny stojąc 5 metry od linii końcowej boiska widział to lepiej. Nawet zawodnicy Michałowo nie domagali się zdobycia przez nich bramki. Druga bramka zdobyta została ze spalonego”.

1:0 z Sokołem wygrała Warmia Grajewo, ale w drugiej połowie to goście z Sokółki mieli szansę otworzyć wynik, jednak w sytuacji 2×1 zawodnik Sokoła zachował się fatalnie, a bramkarz Warmii spokojnie wygarnął piłkę spod jego nóg. Kilka chwil później Tomasz Dzierzgowski z bliska kopnął piłkę do bramki i Warmia zgarnęła 3 punkty. Skrót meczu poniżej.

Dużo goli, ale do jednej bramki, padło w Łomży, gdzie ŁKS pokonał rezerwy Wigier 5:0. Hattrickiem popisał się Szymański, po jednym golu dorzucili Koc i Jastrzębski. Aż 8 bramek padło w Siemiatyczach. Cresovia przegrywała już 2:0, ale zdołała odwrócić wynik i wyjść na prowadzenie 3:2. Wtedy dwoma golami odpowiedział Promień. Punkt Promieniowi zapewnił w końcówce Piotr Bondziul, który odebrał zwycięstwo swoim niedawnym klubowym kolegom z Moniek. Wyniki wszystkich meczów poniżej.

“Keeza” Klasa Okręgowa

Na czele okręgówki bez zmian. Lider wygrał z Pomorzanką 2:1 a wicelider z Koroną Dobrzyniewo 5:1. Ciekawy mecz oglądaliśmy w Śniadowie, gdzie gospodarz wygrał 5:3 z Piastem, chociaż do przerwy przegrywał 1:2. O wyniku zdecydowała druga połowa, w której przewaga KS-u Śniadowo była wyraźna. “To były dwie różne połowy, w pierwszej to goście mieli więcej z gry ale bramki strzelili po naszych błędach, w drugiej zaś to dominacja naszego zespołu. Można powiedzieć że zwycięstwo cieszy na rozpoczęcie rundy wiosennej, niestety nie wszystko wyglądało tak jakbyśmy sobie zakładali”. – czytamy na fanpage’u drużyny ze Śniadowa.

Małą niespodziankę sprawili zawodnicy LZS-u Krynki, wysoko pokonując wzmocnione i mające ambicje Orlęta Czyżew. Ozdobą meczu było trafienie Krystiana Taudula.

Wyjazdowe starcie z Bocianem Boćki wygrała Unia Ciechanowiec. Gola na wagę trzech punktów w końcówce meczu zdobył Przemysław Piotrowski, chociaż klub z Bociek twierdzi, że zawodnik Unii mógł być na pozycji spalonej. Bramka się nagrała, ale trudno z nagrania ocenić tę sytuację.

18JASION JASIONÓWKA17101166:84

Wykorzystano zdjęcia: Unia Ciechanowiec, Tur II Bielsk Podlaski (Kuba Hoppen), Wissa Szczuczyn, screen skrótu meczu Warmii Grajewo