Podlaska Piłka

Okręgówka

Vladislav Dotsenko: skupiam się na Puszczy, ale marzę o grze w Chelsea

Ma być dużym wzmocnieniem Puszczy Hajnówka i pomóc jej w walce o awans do 4. ligi, a później w skutecznej walce na tym poziomie. Vladislav Dotsenko przyjechał z Białorusi do Polski grać w klasie okręgowej, ale jego marzenia sięgają znacznie wyżej.

-Jestem w Puszczy i zaczynam swoją karierę piłkarską tutaj, z czego się bardzo cieszę. Chcę rozwijać się i pomagać Puszczy. Nie będę jednak skromny, moim marzeniem jest Chelsea. Kibicuję im od dzieciństwa. mówi nam białoruski zawodnik.

Póki co, Vladislav czuje się w Hajnówce bardzo dobrze i chce w drużynie lidera klasy okręgowej odbudować formę.

– Moim celem jest zdobycie formy fizycznej. Oczywiście chciałbym rozwijać się i osiągnąć nowy poziom. Myślę, że to możemy zrobić razem z Puszczą. Ta drużyna bardzo mi pomaga we wszystkich sprawach, za co jestem Puszczy bardzo wdzięczny.

Vladislav na swoim koncie ma występy w takich klubach jak Torpedo Mińsk (drugi poziom rozrywkowy) czy Dynamo Brześć. Zapytany o poziom naszej klasy okręgowej odpowiada, że: „Jeszcze mi trudno ocenić poziom sportowy w mieście i w całej lidze okręgowej, jestem tu zbyt krótko.” Dotsenko Krótko jest w Puszczy, ale nie jest w Polsce po raz pierwszy.

Vladislav jeszcze w czasach gry na Białorusi (fot. faceboook Vladislava Dotsenko)

Początkowo przyjechałem do Bielska Podlaskiego (Tur). Tam zacząłem trenować się . Czekałem pierwszy mecz, ale w Polsce była ogłoszona kwarantanna i wyjechałem na Białoruś, potem znalazłem się w Puszczyopowiada Białorusin.

Życzymy Vladislavowi powodzenia na podlaskich boiskach i dużo zdrowia! A już po tym sezonie – transferu do Chelsea. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.