Futsal

Futbalo zagra w 1. lidze futsalu. Tomasz Koniczek: “Liczę na utrzymanie się”

Drobne perturbacje zostały zażegnane i Futbalo Białystok już za kilka dni rozpocznie walkę w 1. lidze futsalu. Po awansie z 2. ligi nie było to takie oczywiste.

Kadrę na sezon praktycznie mieliśmy gotową na końcu poprzedniego sezonu. Problem polegał na pozyskaniu środków finansowych, za które będziemy w stanie spokojnie funkcjonować wyjaśnia prezes klubu Tomasz Koniczek.

-W okresie wakacyjnym poświeciliśmy dużo czasu na rozmowy z potencjalnymi sponsorami i partnerami, rezultatem tych rozmów było pozyskanie 5-6 firm, które zdecydowały się wesprzeć naszą działalność. Jako ze wszyscy odczuliśmy okres w którym się znajdujemy, nie spodziewaliśmy się tak dobrych rezultatów tych, że rozmówdodaje prezes Koniczek.

Klub wsparły nie tylko prywatne firmy. Znaczącą pomoc Futbalo uzyskało ze strony władz Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Pozwoli to na stabilne przejście przez pierwszoligowe rozgrywki, w których celem jest utrzymanie.

-Mamy zespół bardzo młody jak na rozgrywki futsalu, średnia wieku wynosi około 22,6 lat, ja jako prezes i grający zawodnik liczę na to że spokojnie się utrzymamy. Jeżeli uda się powalczyć o coś więcej, oczywiście podejmiemy rękawice. Wiele zależy od wejścia w ligę, pierwszych 4-8 kolejek. zapowiada grający prezes Futbalo.

Futsalowcy z Białegostoku myślą jednak nie tylko o najbliższym sezonie, ale snują też plany na dalszą przyszłość. Jak twierdzi prezes klubu, nadzieją na powodzenie ma być to, co dotąd udało się osiągnąć całemu zespołowi.

-Istniejemy praktycznie półtora roku, a już przed nami duże wyzwanie jak rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy. Jako zarząd mamy podzielone sfery działania, fajnie się uzupełniamy. Decyzje podejmiemy wspólnie, co za tym idzie często się ze sobą nie zgadzamy, ale musimy wypracowywać kompromisy. Na tę chwilę jestem zbudowany tym, co udało się zorganizować, choć nie było łatwo.

Rozgrywki 1. ligi Futbalo rozpocznie 20 września wyjazdowym meczem z TAF-em Toruń. Poniżej znajdziecie wszystkich rywali Futbalo w nadchodzącym sezonie, a przy okazji zobaczycie, kto z kim zagra w pierwszej kolejce.

We-Met Futsal Club Kamienica AZS UG Gdańsk20 września, 17:00
UMKS ZgierzBestDrive Piła20 września, 17:00
TAF ToruńFutbalo Białystok20 września, 14:00
Orlik MosinaFutsal Oborniki20 września, 18:00
Victoria SulejówekFutsal Szczecin20 września, 16:00
Widzew ŁódźKS Gniezno20 września, 16:00
LZS BojanoLegia Warszawa20 września, 17:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *