Futsal

Ruszył nowy projekt Futbalo Białystok! Na początek taktyka

We wtorek wystartował wyjątkowy projekt sportowy autorstwa białostockiego klubu futsalu Futbalo Białystok, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Na początek trochę taktycznych rozwiązań w futsalu.

Twórcą taktycznych rozwiązań, zaprezentowanych w pierwszym odcinku “Futbalo inspiruje” jest zawodnik tego klubu Tomasz Koniczek.

Rotacja z zejściem skrzydłowego do środa, Pivot wbiegający w boczny sektor (Fragmenty gry, zakończenie akcji w przewadze 3×2)
Rotacja w systemie 1-3-1 z pivotem – wersja 2D

Rotacja z zejściem skrzydłowego do środa, Pivot wbiegający w boczny sektor (Fragmenty gry, zakończenie akcji w przewadze 3×2)

Zawodnicy ustawieni jak na załączonej animacji.

Zawodnik nr 4 rozpoczyna akcję podaniem do zawodnika z nr 2. Następnie wykonuje ruch bez piłki do środka boiska z prawej strony, za plecami kryjącego go obrońcy. W tym samym momencie Pivot nr 7 wchodzi w boczną strefę boiska w zwolnione miejsce przez zawodnika nr 4. Zawodnik nr 2 po przyjęciu piłki wprowadza ją w kierunku prawej strony boiska, dokonując wyboru:

Podanie do wchodzącego w boczną strefę Pivota nr 7
Podanie do wchodzącego w strefę środkową zawodnika nr 4

Rozwiązanie uwarunkowane jest ustawieniem obrońcy z nr 4.

Następnie toczy się gra 3×2. Obrońcy mają za zadanie wyjść z piłką za linię środkową boiska. Wykonujmy 4 rozpoczęcia akcji następnie zmieniamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zadanie możemy wykonywać na dwóch połowach boiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.