Folklor podlaskich boisk

Wójt Turośni Kościelnej chce pomóc Turośniance. Będzie remont stadionu [FILM]

Grzegorz Jakuć, wójt gminy Turośń Kościelna zadeklarował duże wsparcie dla nowej piłkarskiej drużyny KS Turośnianka. W rozmowie, jaką przeprowadzili z nim działacze klubu, zapewnia, że przeznaczy środki na poprawę stanu boiska.

Wójt sam występował kiedyś w drużynie LZS Turośń Kościelna, która jednak upadła. Od tamtej pory w gminnym sporcie była, jak sam to określa wójt, “pustka”.

“Reaktywacja klubu bardzo mnie ucieszyła. Pamiętam pierwszy telefon w tej sprawie, zaprosiłem osoby zainteresowane na rozmowę. Nasze ustalenia zapoczątkowały linię porozumienia. Sam bym na to nie wpadł, nie miałbym na to czasu. Deklaruję wsparcie, czy to finansowe, czy organizacyjne”zapowiada Grzegorz Jakuć.

Wójt zwrócił także uwagę na to, że klub piłkarski to jedna z ciekawszych form promocji gminy. Jednak, aby klub mógł zacząć funkcjonować, musi mieć gdzie grać i trenować.

“Stadion wymaga właściwie zbudowania całej infrastruktury od nowa. Jest dokumentacja, jest plan. Liczymy na to, że finansowanie Ministerstwa Sportu czy Totalizatora Sportowego obejmie również takie obiekty”mówi wójt Grzgorz Jakuć.

Póki co podjęto prace remontowe metodą gospodarską – do obiektu doprowadzana jest woda, będzie też posiana trawa na płycie boiska. Wójt chciałby również, żeby w przyszłości powstały drużyny młodzieżowe Turośnianki, a nawet inne sekcje sportowe. Całość rozmowy obejrzycie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *