Folklor podlaskich boisk

Budowa boisk szansą na powrót Skry i Victorii

W Wiźnie i Jedwabnem mają powstać nowoczesne boiska piłkarskie. Władze obydwu gmin chcą, żeby trenowały i grały na nich wskrzeszone drużyny Skry i Victorii.

Gmina Wizna otrzymała na ten cel ponad 900 tysięcy złotych. Powstanie  tam pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z wysokimi siatkami. – Tak, żeby już nie było ironii z Wizny, że podczas rozgrywania meczów siedzi pan w łódce i łapaczem wybiera piłki z Narwiżartował wójt Mariusz Soliwoda podczas ogłaszania budowy boiska.

Boisko ma mieć naturalną nawierzchnię i zostanie dodatkowo podniesione. – Te boisko nie było remontowane już od ładnych kilkunastu lat. dodaje wójt Soliwoda. W planach jest reaktywacja Skry Wizna.

W przypadku Jedwabnego powstanie kompleksowe pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni wraz z pełną infrastrukturą do lekkiej atletyki. – Będzie to pierwsza taka inwestycja na terenie naszej gminy od wielu, wielu lat mówił burmistrz Adam Niebrzydowski. Projekt wart jest aż 3 mln zł. Burmistrz już w czerwcu 2019 roku mówił o przywróceniu funkcjonowania Victorii Jedwabne. Budowa boiska ma być do tego bodźcem.

Prace na obiektach mają być zakończone w 2021 roku.

Jeszcze niedawno kluby rywalizowały ze sobą.

Źródło: wzasiegu.pl, mylomza.pl, facebook Skry Wizna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *