Folklor podlaskich boisk

Nieistniejące kluby w Podlaskiem, cz. 2 [zdjęcia]

Zapraszamy na drugą część serii “nieistniejące kluby w Podlaskiem”! Dziś przypomnimy Wam trzy kluby, ale trochę bardziej szczegółowo niż zrobiliśmy to w pierwszej części.

Jeśli nie czytałeś poprzedniego wpisu, kliknij w przycisk poniżej.

No to lecimy!

KS Berezowo – Klub w latach 2008-2012 spędził cztery sezony w B klasie podlaskiej. Najwyższe miejsce, jakie zajęła drużyna, to miejsce szóste w sezonie 2011/2012. W ostatnim ligowym meczu pokonali Iskrę Wyszki 5:2. Zachowała się nawet strona internetowa klubu. Znajduje się tam kilka zdjęć z dwóch meczów. To poniżej to zdjęcie z meczu u siebie z Orłem Kleszczele, ale wcześniej przypomnijcie sobie herb Berezowa!

herb klubu
Zdjęcie z meczu z Iskrą Wyszki (ksberezowo.futbolowo.pl)

W jednym z meczów regionalnego pucharu, w którym rywalem Berezowian były rezerwy Tura, doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Gracze Tura zeszli z boiska w 30. minucie. Taką relację z tego incydentu czytamy na turbielsk.pl.

“Mecz I rundy regionalnego Pucharu Polski KS Berezowo – Tur II Bielsk Podlaski został przerwany przed 30 minutą. Powodem zakończenia spotkania był protest i zejście z boiska zawodników rezerw, kiedy po ostrym starciu i kontuzji naszego gracza nie została udzielona mu jakakolwiek pomoc medyczna”.

Drużyna KS-u Berezowo (facebook KS Berezowo)

Victoria Jedwabne – Historia klubu, który powstał w 1954 roku jest bardzo bogata. Klub od dawna był niestabilny. Kilkukrotnie rozwiązywano sekcję piłkarską, by po kilku sezonach znów wystartować w rozgrywkach. Skupmy się jednak na czasach, z których mamy dostęp do pełnych statystyk.

Herb Victorii (facebook)

W trzecim tysiącleciu Victoria spędziła najpierw trzy sezony (od 2007/2008 do 2009/2010) w B klasie, później trzy kolejne w A klasie i trzy w klasie okręgowej. Dopiero w sezonie 2015/2016 spadła z okręgówki do A klasy. Sezon 2016/2017 był ostatnim ligowym w wykonaniu Victorii. W ogóle wspomniany sezon był pechowy dla klubów, przed lub w trakcie rozgrywek wycofała się Skra Wizna i Podlasiak Knyszyn. Zobaczcie galerię zdjęć ze stadionu w Jedwabnem. Na ostatnim zdjęciu drużyna Victorii przed meczem z Grabem Janówka.

W sieci znaleźć można wciąż wiele filmików z meczów Victorii, jak chociażby kompilację bramek.

A tu – “Turbokozak” w wykonaniu jednego z zawodników Victorii.

Dobre informacje są takie, że jest szansa na reaktywację Victorii. Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią . Ma powstać jeszcze w tym roku. Trzymamy kciuki!

GKS Turośń Kościelna – Klub, który wcześniej istniał pod nazwą “LZS Turośń Kościelna”. Po roku dwutysięcznym spędził w jeden sezon w A klasie (2002/2003), w którym zajął wysokie, czwarte miejsce. Trzykrotnie startował też w regionalnym pucharze (2001/2002, 2002/2003, 2003/2004).

Po klubie został fajny stadion z niewielkimi, drewnianymi trybunami.

W drugiej części to wszystko. Zostaw suba, żeby dostawać powiadomienia o nowych wpisach jako pierwszy!

Join 25 other subscribers

PAMIĘTASZ COŚ ZWIĄZANEGO Z TYMI KLUBAMI? SKOMENTUJ POD WPISEM!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *