4 liga

Wojciech Kobeszko, trener rezerw Jagiellonii: “Wiosna będzie trudniejsza”

– Nie do końca zgodzę się z opinią, że nie było dla nas równych rywali w lidze, bo mieliśmy okazję zmierzyć się z kilkoma groźnymi drużynami mówi trener Jagiellonii II Wojciech Kobeszko. Opiekun drugiej Jagiellonii twierdzi, że wiosna w czwartej lidze będzie jeszcze trudniejsza.

Jagiellonia II jest liderem czwartej ligi po rundzie jesiennej. Po 15. kolejkach ma trzy punkty przewagi nad drugim Turem i sześć nad trzecią Wissą Szczuczyn. To właśnie mecze z bezpośrednimi rywalami w walce o awans były kluczowe. Trener Kobeszko twierdzi, że to nie były łatwe spotkania. – To byli trudni przeciwnicy. Z Wissą wygraliśmy u siebie 2:0, a z bielszczanami na wyjeździe 2:1, choć gospodarze toczyli z nami równorzędny bój. Cieszymy się z wyników, ale chcę podkreślić, że jeszcze nic nie jest przesądzonedodaje.

Według Kobeszki, to właśnie te trzy zespoły będą liczyć się w walce o awans do 3. ligi.

Największą niespodzianką w tej rundzie była porażka w derbowym meczu z Hetmanem Białystok. Jagiellonia uległa 2:3. – Były momenty dekoncentracji i być może brak pewnych możliwości personalnych, co zadecydowało o jedynej w tej rundzie porażce. Wpadki jednak czasem się zdarzają. – zaznacza trener.

Na minus należy też zapisać drużynie odpadnięcie z regionalnego pucharu, po porażce z ŁKS-em Łomża, kiedy trener nie mógł korzystać z pełnej kadry. To własnie kadrowe zawirowania i pogodzenie “interesów” zawodników z kadry drugiego zespołu z koniecznością gry zawodników z Ekstraklasy, bylo dla trenera dużym wyzwaniem. – Trzeba pamiętać, że zespół rezerw jest też uzupełnieniem pierwszego zespołu i w związku z tym nasza kadra jest bardzo ruchoma i nie jest w żaden sposób określona od początku do końca. (…) Jako ciekawostkę podam, że w rozgrywkach czwartej ligi podczas minionej rundy zagrało łącznie ponad 40 zawodników, w tym 20 graczy z drużyny występującej w ekstraklasie. Oprócz tego na boisku pojawiali się zdolni juniorzy, którzy uzupełniali drugi zespół.mówi szkoleniowiec.

Poproszony o przewidywania na rundę wiosenną, trener Kobeszko stwierdził, że będzie to runda trudniejsza od minionej. Głównie ze względu na to, że Ekstraklasa kończy rozgrywki w maju i na finiszu rozgrywek być może nie będzie z nich korzystał.

W Jagiellonii II zaplanowano już zimowe sparingi. Plan przygotowań Jagiellonii wygląda następująco:

  • 25.01.2019 Jagiellonia II Białystok – Promień Mońki (IV liga)
  • 01.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Tur Bielsk Podlaski (IV liga)  g. 10.00
  • 08.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) g. 10.00
  • 15.02.2020 Jagiellonia II Białystok – KS Wasilków (III liga) g. 10.00
  • 22.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska (III liga) g. 10.00
  • 29.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Olimpia Zambrów (III liga) g. 10.00
  • 07.03.2020 Jagiellonia II Białystok – rywal do uzgodnienia  g. 10.00

Pierwszy mecz rundy wiosennej Jagiellonia zagra u siebie ze Spartą Szepietowo.

Źródło: AKADEMIA PIŁKARSKA JAGIELLONII

TWOJE ZDANIE JEST DLA NAS WAŻNE. PODZIEL SIĘ NIM W KOMENTARZU!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *