Folklor podlaskich boisk

Związek podsumowuje rok. “Odbudować wizerunek podlaskiej piłki w Polsce”

Podlaski Związek Piłki Nożnej zamieścił na facebooku wpis, w którym podsumowuje 2019 rok. Związek chwali się sukcesami oraz dobrą sytuacją organizacyjno-finansową.

Władze związku piszą w podsumowaniu, że dzięki podjętym działaniom i organizacji turniejów międzynarodowych w województwie podlaskim, udało się odbudować wizerunek lokalnej piłki w kraju. Zaznacza też, że pomaga lokalnym klubom poprzez m.in. zakup piłek czy dofinansowanie do kursów trenerskich. Poniżej pełny tekst podsumowania.

To był dobry rok dla Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Związek, dzięki stabilności finansowej, mógł wspierać kluby i odbudowywać wizerunek podlaskiej piłki w kraju.

2019 był wyjątkowym rokiem dla Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Po pierwsze związek obchodził jubileusz 90-lecia istnienia. Ponadto był organizatorem wielu wydarzeń sportowych, jakich wcześniej na Podlasiu nie było.
➡️W marcu (7-8 marzec) Białystok i Sokółka były miejscem zmagań reprezentacji kobiet Polski 🇵🇱 i Białorusi 🇧🇾 w Futsalu.
➡️Na przełomie marca i kwietnia (31 marzec – 05 kwiecień) w Zambrowie, Łomży i Wysokiem Mazowieckiem odbył się prestiżowy turniej UEFA Development U-16. Rywalizowały w nim drużyny Kolumbii 🇨🇴 Grecji 🇬🇷Turcji 🇹🇷i Polski🇵🇱 Turniej był wyjątkowy także dlatego, że po raz pierwszy młodzieżowa reprezentacja Kolumbii przyjechała do Europy. Powierzenie organizacji tego turnieju Podlaskiemu ZPN było docenieniem działań zarządu związku.
➡️ W czerwcu na Podlasiu (Białystok, Juchnowiec Dolny, Tykocin) odbył się Turniej Finałowy o Puchar im. Kazimierza Górskiego w kategorii wiekowej U13. W czerwcu odbył się także turniej oldobojów. Rywalizowały ze sobą drużyny Oldbojów Jagielloni, Zespołu Polonii Amerykańskiej i samorządowców z Juchnowca.
➡️W lipcu rozegrano I Turniej I Ligi Piłki Plażowej PZPN,
➡️we wrześniu spotkanie eliminacyjne do Euro U21 między Polską, a Estonią. Było to pierwsze oficjalne spotkanie o punkty.
Doczekaliśmy się też godnej oprawy podlaskiego finału Pucharu Polski. 29 maja 2019 na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Białymstoku, gdzie zazwyczaj zmagają się drużyny Ekstraklasy, spotkały się Olimpia Zambrów i Warmia Grajewo. Mecz obejrzała rekordowa liczba 1,5 tys. kibiców.
Warto też zauważyć, że w 2019 wzrosła popularność futsalu na Podlasiu. Z roku na rok przybywa zespołów futsalowych, obecnie w II lidze grają dwie grupy – łącznie 9 zespołów. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych II lig w Polsce.


– Dzięki ustabilizowaniu sytuacji w związku, mogliśmy kontynuować organizację konferencji szkoleniowych dla podlaskich trenerów i instruktorów. Na te spotkanie zapraszaliśmy trenerów-edukatorów z krajów, a także trenerów reprezentacji Polski. Dodatkowo każdy podlaski klub otrzymał dofinansowanie w wysokości tysiąca złotych, które mógł przeznaczyć na opłatę dowolnego kursu szkoleniowego organizowanego przez podlaski związek dla jednego z trenerów pracujących w danym klubie. Przeprowadziliśmy też bezpłatny kurs spikera stadionowego, co powinno przełożyć się na podniesienie pracy organizacyjnej naszych klubów uczestniczących w rozgrywkach podlaskiego ZPN tłumaczy Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN.


W końcu roku Podlaski ZPN wygospodarował 100 tys. zł, za które kupił piłki dla wszystkich podlaskich klubów pracujących z seniorami. Każda z drużyn otrzyma ich 20, czyli łącznie będzie ich 1440 sztuk.

Ponadto w ciągu roku 30 tys. zł zostało wydane na wsparcie organizacji turniejów młodzieżowych. Podlaski ZPN wziął też na siebie finansowy ciężar organizacji turniejów eliminacyjnych o Puchar Prezesa PZPN U11 i U12 (finały wojewódzkie odbędą się w Suwałkach i w Białymstoku, a najlepsze drużyny będą reprezentować Podlasie w finale krajowym w Warszawie).


– Rok 2020 zapowiada się ciekawie pod względem sportowym. Już 27 marca w Białymstoku odbędzie się mecz eliminacyjny do Euro U21 reprezentacji Polski  Łotwy mówi prezes Kopczewski. Rok 2020 jest szczególny również z powodu jubileuszu 100-lecia, jakie świętować będzie Jagiellonia Białystok. Myślę, że nie zabraknie także innych sportowych emocji. Procentuje nasza wcześniejsza praca. Pokazaliśmy PZPN, że Podlasie potrafi robić turnieje dla dzieci i młodzieży. I jesteśmy pewni, że otrzymamy organizację kolejnych sportowych imprez.


Rok 2020 będzie również stał pod znakiem finiszującej kampanii wyborczej w PZPN-ie, ale też wojewódzkich związkach – także w podlaskim. Na przełomie maja i czerwca zaplanowane jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze podlaskiego ZPN.

Źródło: https://www.facebook.com/podlaskizpn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *