4 liga

Dąb jednak zagra! Nowy trener będzie pracował za darmo

Dobre wieści nadeszły z Dąbrowy Białostockiej. Drużyna miała nie przystąpić do rozgrywek 4. ligi, ale w klubie uporali się z problemami i Dąb jednak utrzyma zespół na tym poziomie.

O sytuacji w dębie stale informuje portal isokolka.eu. Z najnowszych informacji wynika, że burmistrz i miejscy radni zgodzili się, mimo trudnej sytuacji finansowej gminy, przekazać 25 tys. zł. na klub. Ta kwota pozwoli na spokojne utrzymanie zespołu.

Drużynę zasilą zawodnicy z rozwiązanego jakiś czas temu zespołu rezerw Wigier Suwałki. Jak mówi prezes Dębu Mieczysław Sołowiej, do zespołu dołączy 7-8 zawodników którzy reprezentowali drugą drużynę Wigier. Najważniejszym jednak wzmocnieniem jest pozyskanie, pracującego wcześniej również z Wigrach II, trenera Kamila Lauryna, który zgodził się poprowadzić Dąb za darmo do końca roku.

Piękną postawą wykazała się również część zawodników, która miała przed sezonem opuścić szeregi Dębu. Zdecydowali się wrócić do klubu i wesprzeć go. Dzięki temu drużyna przystąpi do rozgrywek IV ligi, ale dopiero od trzeciej kolejki.

– Przełożyliśmy dwa pierwsze mecze z Krypnianką Krypno i Spartą Augustów. Mamy trzy tygodnie na przygotowania drużyny i formalnościmówi portalowi isokolka.eu Mieczysław Sołowiej.

Według planu rozgrywek, pierwszy mecz Dębu zostanie rozegrany w weekend 24-25 sierpnia ze Spartą 1951 Szepietowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *