4 liga

Rusza podlaska EKSTRAKLASA!

Zaczynamy! W ten weekend ruszają rozgrywki w 4 lidze i okręgówce podlaskiej. Kto będzie faworytem do awansów, kto powalczy o utrzymanie? – przed sezonem spróbujemy odpowiedzieć sobie na te pytania.

4 liga

Warmia – to pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie, myśląc o faworycie rozgrywek. Drużyna przejęta w lipcu przez trenera Andrzeja Olszewskiego. Jednak latem drużyna straciła kilku ważnych zawodników.

Od początku przygotowań nie podjęli treningów Łukasz Domurat i Rafał Kozikowski. Kontuzjowany jest Paweł Sypytkowski i nie wiadomo kiedy wróci do zajęć treningowych. Wciąż nie rozpoczął też treningów powracający do Grajewa z Trójmiasta Mateusz Tuzinowski, który odczuwa skutki kontuzji, jakiej nabawił się jeszcze  w swoim poprzednim klubie.

Kilka dni temu okazało się, że strzelec aż 24 goli dla Warmii spośród 107 ogółem zdobytych przez zespół w ubiegłym sezonie – Tomasz Dzierzgowski zostanie zawodnikiem futsalowej ekstraklasy. Zagra w MOKS-ie Słoneczny Stok.

Do drużyny dołączyło kilku bardzo młodych zawodników oraz pomocnik Karol Janik z Ruchu Wysokie Mazowieckie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRZYGOTOWANIACH WARMII NA STRONIE KLUBU

Pierwszym rywalem Warmii w sezonie będzie Tur Bielsk Podlaski, który w sparingach spisywał się znakomicie. Zwycięstwa 4:0 z Rudnią Zabłudów, 6:1 z rezerwami Jagiellonii, 7:1 z Puszczą Hajnówka, 4:2 z KS-em Wasilków, 4:1 z Hetmanem Białystok – robią wrażenie. W klubie mówią jednak “spokojnie” i wstrzymują hurraoptymizm, który można wyczuć wśród fanów Tura. Do drużyny dołączyli Mateusz Łukaszewicz (bramkarz z Krypnianki Krypno), w klubie pozostał na wypożyczeniu Patryk Niemczynowicz, zespół wzmocnił też Karol Kosiński, który wrócił do Bielska Podlaskiego po przygodzie w Zniczu Biała Piska.

Mocnym ogniwem 4 ligi będą na pewno rezerwy Jagiellonii Białystok. Młoda, ale silna drużyna, dobrze prezentowała się w sparingach, do tego wzmocniona będzie okazjonalnie zawodnikami z pierwszego zespołu. Na stronie klubu przygotowania do sezonu podsumował trener Wojciech Kobeszko.

– Za nami ciekawy okres przygotowawczy. Mierzyliśmy się z ciekawymi i silnymi rywalami. Zanotowaliśmy tylko jedną, ale za to dotkliwą porażkę. W pozostałych meczach prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Zremisowaliśmy choćby z przedstawicielem izraelskiej ekstraklasy. Przed rozpoczęciem przygotowań mówiłem, że czeka nas sporo nowych wyzwań i doświadczeń. Zanim wszystko poukładamy na pewno minie trochę czasu. Na pewno ten zespół cechować będzie nieprzewidywalność. Spodziewamy się tego, że co mecz, to grać może zupełnie inna jedenastka. Uzależnione to będzie od sytuacji w zespole Centralnej Ligi Juniorów oraz pierwszej drużyny. Będziemy liczyć na odpowiednią jakość zawodników z drużyny prowadzonej przez Ireneusza Mamrota. Często odpowiedzialność za dobry wynik rezerw spoczywać będzie na ich barkach. Trzon zespołu złożony będzie z młodych zawodników, to będzie nowy zespół, ale po przygotowaniach mamy sporo powodów do optymizmu. Jedna wysoka porażka z Turem nie może zamazać dobrego obrazu całości okresu przygotowawczego. Graliśmy głównie z zespołami z wyższych lig i na ich tle wyglądaliśmy dobrze, wygrywając z nimi lub remisując. Zobaczymy co teraz przyniesie liga, to będzie dla nas ciekawe doświadczenie. Chcemy się liczyć w nadchodzących rozgrywkach.

Do grona zespołów, które mogą namieszać w czołówce, trzeba zaliczyć wzmocnione – Biebrzę Goniądz i Wissę Szczuczyn. Zagadką będzie postawa ŁKS-u Łomża i Sokoła Sokółki. To drużyny stabilne, z potencjałem, ale trudno powiedzieć, jaki to będzie sezon dla tych klubów. Jedni spadli z 3. ligi, drudzy awansowali z okręgówki.

Wśród zespołów najczęściej wymienianych w kontekście walki o utrzymanie pojawiają się Cresovia Siemiatycze, Sparta Augustów, Hetman Białystok, czy Krypnianka Krypno.

Pierwsza kolejka już w ten weekend! Harmonogram meczów poniżej.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/turbielsk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *