4 liga

Wciąż wiele niewiadomych w podlaskich ligach

Za dwa tygodnie zakończą się już wszystkie rozgrywki ligowe w województwie podlaskim. Kilka drużyn będzie walczyć do końca o awans lub utrzymanie.

W 3. lidze Ruch Wysokie Mazowieckie jest już bardzo blisko utrzymania. W weekend przegrał 1:2 z Huraganem Morąg, ale nad strefą spadkową ma 6 punktów przewagi na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Dwa najbliższe mecze zagra z drużynami, które są niżej w tabeli od Ruchu – Mazurem Ełk i Victorią Sulejówek. Jeśli nie przegra żadnego z tych meczów, na pewno się utrzyma.

Czwarta liga dostarczy nam chyba najwięcej emocji. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki. Wasilków ma 2 punkty więcej od Warmii. Bezpośredni bilans jest na korzyść Warmii (zwycięstwa 2:1 i 2:0), więc przy równej liczbie punktów na koniec sezonu, do 3. ligi awansuje Warmia. Wilki mają przed sobą mecz wyjazdowy z Hetmanem Białystok i domowy z Dębem Dąbrowa Białostocka. Wasilków zagra jeszcze ze Spartą Szepietowo u siebie i Promieniem Mońki na wyjeździe. Teoretycznie więc łatwiejsze mecze do rozegrania ma Warmia. Wszystko może rozstrzygnąć się już w najbliższej kolejce. Z ligi spadł już Magnat i KS Śniadowo. W związku z dołączeniem rezerw Jagiellonii do 4. ligi, niepewny jest jeszcze los Cresovii i Mielnika.

W klasie okręgowej nie znamy jeszcze drugiej drużyny, poza Sokołem Sokółka, która awansuje do 4. ligi. Szansę na to mają Rudnia Zabłudów i Krypnianka Krypno. Rudnia, która ma 3 punkty mniej, awansuje, jeśli wygra dwa pozostałe mecze, a Krypnianka nie zdobędzie w nich więcej niż 3 punkty (lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma Krypnianka). Z ligi spadną na pewno 4 drużyny. Może być ich jednak więcej, jeśli z 4. ligi, w związku z dołączeniem rezerw Jagiellonii, spadnie więcej niż dwa zespoły.

W pierwszej grupie A klasy awansowały już Orlęta Czyżew. O drugie dające awans miejsce, walczą Unia, Bocian i Żubr i Tur. W najlepszej sytuacji jest Unia, która ma najwięcej punktów z tej czwórki, a przed nią mecze z Gryfem Gródek (9.miejsce) i GKP Orla (11.miejsce). Każde potknięcie którejś z drużyn oznaczać będzie wypadnięcie z walki o awans.

W drugiej grupie KS Grabówka ma już pewny awans. Blisko zajęcia drugiego miejsca jest Narew Choroszcz, jednak jeśli Stawiski wygrają w środę zaległy mecz z Grabówką, będą tracić do Narwi tylko 3 punkty. Do końca pozostaną dwie kolejki, więc GKS będzie miał szansę przeskoczyć w tabeli Narew i awansować do okręgówki.

Tabele pochodzą ze strony http://www.90minut.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *