A klasa

Stadion w Ciechanowcu przejdzie modernizację?

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki podczas ostatniej sesji Rady Miasta, poinformował o zamiarze odnowy miejskiego stadionu.

Obecnie obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa A-klasowa Unia Ciechanowiec, nie wygląda dobrze. Stare ławeczki, prowizoryczne ławki rezerwowych. Jak na prawie pięciotysięczne miasteczko o walorach turystycznych, stadion, mówiąc łagodnie… nie jest jego wizytówką. A jego położenie ma naprawdę duży potencjał – obok znajduje się zalew na rzece Nurzec.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu urzędujący pierwszą kadencję burmistrz Eugeniusz Święcki poinformował, że rozpoczęto prace nad wnioskiem o odnowę stadionu. Środki miałaby w części pochodzić z Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej. Inwestycja ma kosztować 3,5 mln złotych, a 2,4 mln ma pochodzić z dotacji.

Przypomnijmy, że burmistrz Święcki, będąc dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, wybudował pełnowymiarową hale sportową przy szkole i boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną. Oby więcej tak pozytywnie nastawionych na sport samorządowców!

FOTO: Patryk Ogonowski/facebook Unii Ciechanowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *