Folklor podlaskich boisk

Nowy klub piłkarski w Podlaskiem. Ma powstać drużyna seniorów

Mają szkolić młodzież i przystąpić do rozgrywek seniorskich. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale plany w tej niewielkiej, gminnej wsi mają ambitne.

KS Kulesze Kościelne to nazwa stowarzyszenia, które powstało 17 maja na spotkaniu założycielskim w Kuleszach Kościelnych. -To pamiętna data w historii kultury fizycznej naszej gminy. Są w naszej gminie aktywni ludzie, którzy chcą rozwijać sport, organizować zajęcia dla młodzieży, zawody sportowe, ale przede wszystkim jest to kolejny etap integracji społecznej i rozwoju społeczności lokalnej napisał Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki, który jest członkiem stowarzyszenia.

W ramach stowarzyszenia mają powstać piłkarskie drużyny młodzieżowe oraz drużyna seniorów. Nie wiadomo, czy do rozgrywek przystąpi już w kolejnym sezonie, ale w klubie chcą to zrobić jak najszybciej. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy zorganizowany „twór” piłkarski w gminie Kulesze Kościelne. W sezonie 2017/2018 w regionalnym Pucharze Polski w rundzie wstępnej wystąpiły Orły Kulesze Kościeln, jednak musiały uznać wyższość Orła Tykocin, przegrywając 0:2. W sezonie 2016/2017 we wstępnej rundzie pucharu pokonały Lambadę Choroszcz 3:0, przegrywając w 1. rundzie 3:8 z Krypnianką Krypno.

Życzymy powodzenia nowemu stowarzyszeniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.