A klasa

Raport przedsezonowy: Grabówka i Narew już grają sparingi

Po dwa mecze kontrolne mają na swoim koncie zawodnicy KS-u Grabówka i Narwi Choroszcz, czyli zespołów, które w drugiej grupie A klasy przewodzą stawce z dorobkiem 27 punktów.

Narew w pierwszym sparingu przegrała 0:2 z Puszczą Hajnówka.
-Niestety pomimo wielu dogodnych akcji, pokazaliśmy nadzwyczajną nieskuteczność w strzelaniu bramek, co zemściło się dwoma golami strzelonymi przez drużynę przeciwnąmówili po meczu opiekunowie zespołu z Choroszczy.

Drugi meczu udało się zremisować 1:1, i to z czwartoligowcem, Hetmanem Białystok. -Na boisku prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dużo utrzymywaliśmy się przy piłce, dobrze pracowały wszystkie formacje. W pierwszej połowie po jednym z nielicznych błędów przeciwnik wykorzystuje sytuację sam na sam i strzela nam bramkę. W drugiej połowie cały czas graliśmy według ustalonych wcześniej założeń i cierpliwie dążyliśmy do zdobycia bramki. W końcu przełamanie nastąpiło po akcji ze środka pola w którym po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Filipczuk, posyłając piłkę do bramki – czytamy w opisie meczu na stronie Narwi.

Dwa zwycięstwa na koncie ma KS Grabówka. Najpierw pokonała, grających w klasie okręgowej, Czarnych Czarna Białostocka, kilka dni później wygrała z liderem “okręgówki” Krypnianką Krypno 6:3.

-Pomimo faktu, że podarowaliśmy dla naszych rywali dwa prezenty w postaci bramek, dwukrotnie podając piłkę do napastnika rywali, który miał przed sobą tylko bramkarza, jesteśmy zadowoleni z ogólnego przebiegu meczu. Jednak nie zamierzamy spoczywać na laurach i w dalszym ciągu będziemy ciężko pracować, by na początku kwietnia być gotowym na rozgrywki ligowe mówią zawodnicy i działacze KS-u Grabówka.

Grabówka rundę wiosenną rozpocznie 6 lub 7 kwietnia meczem u siebie z Pograniczem Kuźnica, a Narew Choroszcz walkę o awans rozpocznie domowym meczem z Orłem Tykocin.