4 liga

Emil, piłkarz Wissy, zmarł 9 lat temu. Koledzy pamiętają

26 stycznia, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie, odbył się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”. Emil Świderski to były zawodnik Wissy, który zmarł w 2010 roku, po tym jak zasłabł na boisku w czasie meczu Wissa-Mrągovia.

W tegorocznym turnieju startowało osiem drużyn. Turniej na bieżąco komentował kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Mecze prowadzili Krzysztof Staniszewski i Paweł Górski z podlaskiego PZPN.

Po zaciętych walkach a grano systemem „każdy z każdym” (podział drużyn na dwie grupy), zwyciężyła drużyna Orła Kolno w składzie: Sokołowski Kornel, Falkowski Szymon, Prusinowski Piotr, Grala Daniel, Grala Karol, Jurczyk Radosław, Olszak Kamil, Nerko Marcin, Ziarno Wiktor, Zduńczyk Damian, Wszeborowski Konrad.
Drugie miejsce zajęła drużyna 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Promień Mońki. Kolejne miejsca zajęły drużyny:
– Mazur Pisz – czwarte miejsce
– Wissa Szczuczyn – piąte miejsce
– 18 Pułk Rozpoznawczy z Białegostoku – szóste miejsce
– Promil Szczuczyn – siódme miejsce
– Przyjaciele Emila – ósme miejsce

Puchary i dyplomy turniejowym drużynom wręczyli Henryk Augustowski i Wojciech Grochowski. Przyznano też kilka indywidualnych nagród. Pamiątkowymi statuetkami i dyplomami uhonorowano:
– w kategorii Najlepszy Zawodnik – Przemysław Łapiński – 15 GBZ
– w kategorii Najlepszy Bramkarz – Paweł Modzelewski – Wissa Szczuczyn
– w kategorii Najlepszy Strzelec – Karol Grala – Orzeł Kolno

Wszystkim zawodnikom, drużynom i trenerom należą się serdeczne podziękowania za grę fair play podczas turnieju i uczestnictwo w tym jakże ważnym wydarzeniu dla rodziny, przyjaciół i znajomych śp. Emila.

Emil był młodym i utalentowanym zawodnikiem klubu sportowego Wissa Szczuczyn. To jemu w dużej mierze klub zawdzięcza historyczny awans do III ligi. Pamiętnego dnia, 14 sierpnia 2010 roku (sobota) Emil uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie jego rodzimy klub Wissa grał z Mrągowią Mrągowo. W 40 minucie Emil zasłabł 
i został zmieniony. Z boiska zabrało go pogotowie ratunkowe. Zmarł w niedzielny poranek ku rozpaczy rodziny, przyjaciół, znajomych i całego środowiska piłkarskiego. 

Serdeczne podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Piekarnia Mieńkowscy Grabowo, sklep Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Organizatorzy:

Miejski Ludowy Klub Sportowy „WISSA”; Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie; Urząd Miejski w Szczuczynie.

Janusz Marcinkiewicz
Zdjęcia: Andrzej Kosmowski

Źródło: Facebook Wissa Szczuczyn https://www.facebook.com/Wissa-Szczuczyn-315734738526747/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *