Podlaska Piłka

4 liga

KontroVARsje podlaskich boisk: karny dla Warmii? [ANALIZA SĘDZIEGO]

W ostatniej jesiennej kolejce 4. ligi podlaskiej, w meczu KS Wasilków – Warmia Grajewo, wygranym przez Wasilków 3:2, doszło do dość poważnej kontrowersji. Przy stanie 3:2 dla Wasilkowa w doliczonym czasie gry zawodnik gości upadł w polu karnym. Sędzia jednak nie użył gwizdka i „puścił grę”.

Zdania co do tej sytuacji są jak zwykle podzielone, choć większość osób zdecydowanie skłania się ku temu, że Warmii rzut karny się należał. Sytuację tę obejrzycie na poniższym nagraniu od 6 minuty i 8 sekundy.

Poprosiłem sędziego, prowadzącego mecze na poziomie centralnym, o analizę tej sytuacji pod kątem przepisów, a nie tylko wrażenia. Przeczytacie ją poniżej.


ANALIZA SYTUACJI

Zawodnik Warmii Grajewo dalekim wykopem spod własnej bramki rozpoczyna akcję
swojej drużyny na połowę przeciwnika. W środkowej strefie boiska obie drużyny walczą o nią w
sposób prawidłowy. Walkę o piłkę wygrywa drużyna gości w koszulkach białych i prowadzi dalej akcję.

Po prostopadłym podaniu, z piłką w pole karne wbiega zawodnik Warmii, który wygrał pozycję z zawodnikiem KS-u Wasilków. Obrońca ,który znajduje się za napastnikiem, robi wślizg i próbuje zagrać/wybić piłkę zawodnikowi Warmii Grajewo. Niestety, moim zdaniem, nie zagrywa piłki i swoją lewą nogą trafia w nogi przeciwnika, powodując jego upadek.

Sędzia oceniający to zdarzenie z zajmowanej pozycji nie mógł ocenić dokładnie zdarzenia,
ponieważ był za daleko od akcji i miał zły kąt widzenia. Sędzia jest nie widoczny w akcji od
środkowej strefy boiska, szkoda bo ten sędzia jest naprawdę jednym z najlepszych sędziów w
naszym województwie i zwykle bardzo dobrze rozstrzyga zdarzenia boiskowe.

Prawidłowa decyzja moim zdaniem jest następująca:
Sędzia powinien podyktować rzut karny dla drużyny gości i pokazać żółtą kartkę dla
obrońcy KS Wasilków za nierozważny atak na nogi przeciwnika.


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi kawę i daj kopa do działania! Możesz postawić mi małą espresso za 5 zł, cappuccino za 10 zł lub dużą latte za 15 zł! Możesz też przelać dowolną kwotę. Zrobisz to BLIK-iem, bez żadnej rejestracji! Kliknij znaczek powyżej, dzięki!


Jeżeli chcesz wesprzeć nasz portal i jednocześnie promować swoją firmę jako lokalnego sportowego entuzjastę, nie wahaj się skontaktować! Nasz portal jest jedynym miejscem online poświęconym wyłącznie piłce nożnej na Podlasiu. Co miesiąc przyciągamy uwagę kilkunastu tysięcy użytkowników, generując przy tym dziesiątki tysięcy odsłon. Twoje wsparcie umożliwi nam podniesienie standardów serwisu, a jednocześnie pozwoli Ci wyróżnić swoją firmę jako aktywnego promotora lokalnego sportu, docierając do szerokiego grona kilkunastu tysięcy osób.

Dodatkowo, jako wyraz wdzięczności, przygotujemy dla Ciebie reklamę w mediach społecznościowych, na Instagramie i Facebooku, gdzie codziennie podlaskich piłkarskich entuzjastów śledzi kilka tysięcy użytkowników. Ponadto, wykorzystując moje umiejętności z zakresu marketingu internetowego, stworzymy dla Ciebie artykuł zgodny z zasadami pozycjonowania, co zagwarantuje wysoką widoczność Twojej firmy w wynikach wyszukiwania w Google.

Nie zwlekaj z decyzją! Napisz do nas lub zadzwoń, a razem ustalimy korzystne warunki współpracy. Dzięki naszemu partnerstwu, Twoja firma stanie się nieodłączną częścią lokalnej piłkarskiej sceny!

Zaufali nam już: Soccer Białystok, KajaSport.pl, bukmacherzyonline.com, zdrowysklep24.pl, Faster Meble, Buczyński Rent, Rolteks, Klarksonas!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.