Podlaska Piłka

A klasa

Czy Znicz Radziłów wróci do A klasy?

Fot. https://www.facebook.com/ZniczRadzilow

Znicz Radziłów istniał w latach 2001-2006. Po klubie pozostał fajny stadion i masa wspomnień. Drużyna rywalizowała na poziomie klasy wojewódzkiej, klasy okręgowej i A klasy. Po rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 Znicz wycofał się z rozgrywek, a jego mecze zostały anulowane. Czy po latach drużyna znów zagra w A klasie podlaskiej?

Zostali ZNICZ(ym)…

Występy w kolejnych sezonach wyglądały następująco: 

  • 2002/2003 – Liga Wojewódzka – 11 miejsce, spadek
  • 2003/2004 – A klasa – 3 miejsce, awans 
  • 2004/2005 – Klasa Okręgowa – 12 miejsce, spadek 
  • 2005/2006 – A klasa – po rundzie jesiennej wycofanie się z rozgrywek

Jak wspominają kibice, za istnieniem klubu i ligową grą, stał poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, a wówczas długoletni wójt gminy Radziłów. W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany ponownie na wójta gminy. Z obu tych funkcji zrezygnował wkrótce po wyborach, zastępując w Sejmie Romana Czepego, który zrzekł się mandatu poselskiego w związku z wyborem na burmistrza Łap. Nie była to dobra sytuacja dla Znicza, który od tamtej pory nie zaistniał w rozgrywkach. Pozostał po nich tylko fajny stadion… 

Czy Znicz wróci na piłkarskie boiska w regionie?

Znicz opublikował ostatnio na swoim Facebooku ogłoszenie o poszukiwaniu sparingpartnerów dla drużyny seniorskiej. Jeśli chcecie zagrać ze Zniczem, dzwońcie pod numer 518784683. Czy to oznacza jednak, że Znicz szykuje się do gry w A klasie w sezonie 2023/2024? Zapytałem o to w klubie.

Niestety, okazało się, że jednak nie. Znicz będzie grał w amatorskich turniejach i nieformalnych ligach. W klubie biorą pod uwagę zgłoszenie się ewentualnie do kolejnej edycji Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Czekamy zatem i życzymy sobie i Zniczowi powrotu na boiska A klasy!

Zobacz jak wyglądał kiedyś stadion Znicza Radziłów

ZAREKLAMUJ SWOJĄ FIRMĘ W PODLASKIEJ PIŁCE! Dotrzesz z ofertą swojej firmy do kilkudziesięciu tysięcy fanów sportu! Zrobimy dla Ciebie reklamę w formie baneru na www, reklamę w social mediach, jeśli zechcesz – stworzymy artykuł o Twoje firmie. Możesz też zostać sponsorem nagród w którejś z zabaw dla kibiców, które organizujemy. Ceny z pewnością będą na Twoją kieszeń, tym bardziej, że ustalamy je indywidualnie. Dogadamy się na pewno. Napisz maila: kontaktpodlaskapilka@gmail.com lub zadzwoń: 502 160 688. Do usłyszenia, do zobaczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.