Sparta Szepietowo to wyjątkowo słabo grająca drużyna na własnym boisku. W tabeli uwzględniającej mecze u siebie zajmuje przedostatnie miejsce. Z kolei zawodnicy z Szepietowa znakomicie spisują się na wyjazdach, ba, najlepiej w lidze! Dlaczego tak jest? Zapytaliśmy, co sądzi o tym trener Grzegorz Makal.
Bilans Sparty Szepietowo u siebie i na wyjeździe
Przypomnijmy to, o czym pisaliśmy na Facebooku:
- Bilans Sparty na wyjeździe to: 13 meczów, 30 punktów, 9 wygranych, 3 remisy, 1 porażka, bramki: 27:14. 2,30 punktu na mecz.
- Bilans Sparty u siebie: 12 meczów, 11 punktów, 3 wygrane, 2 remisy, 7 porażek, bramki: 12:25. 1,09 punktu na mecz.
Grzegorz Makal o przyczynach tego
Jak diagnozuje ten problem trener Sparty Grzegorz Makal? Oto jego wypowiedź:
„Myślę że największym problemem jest umiejętność przystosowania się do słabego boiska. Wiadomo że obie drużyny mają takie same warunki go gry, to jasne. Natomiast nam z trudem przychodzi granie na twardym, a wcześniej grząskim, boisku. W każdym meczu chcemy grać piłką, zgodnie z tym jak trenujemy. Rzeczywistość jednak pokazuje, że efekt tego jest odwrotny do zamierzonego i często przestajemy grać piłką i wdajemy się w „bijatykę”. W niej niestety nie zawsze wygrywamy. W innych miejscowościach boiska wyglądają na ten moment lepiej, dlatego też nasza gra się diametralnie różni. Stan naszego boiska z każdym tygodniem się poprawia, co jest zasługą Pana Tomka, który całe serce wkłada w zarządzanie szeroko pojętym klubem. Bardzo chcemy dać naszym kibicom zwycięstwo u siebie zwłaszcza, że nie wszędzie w 4. lidze przychodzi grupka fanów, którzy głośno skandują nazwę klubu. Zrobimy wszystko co tylko możliwe żeby zwycięstwo przyszło już przy najbliższej okazji”.
Fot. https://www.facebook.com/Sparta.Szepietowo
Medialne Mistrzostwa Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok w ścisłej czołówce zaangażowania
Instytut Monitorowania Mediów (IMM) opublikował szczegółowy raport podsumowujący aktywność oraz zaangażowanie kibiców wokół klubów PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2025/2026. Analiza danych zebranych z platform Facebook, Instagram, X (Twitter), TikTok oraz YouTube dowodzi, że Jagiellonia Białystok radzi sobie świetnie nie tylko na boisku, ale i w przestrzeni cyfrowej, ustępując miejsca jedynie kilku największym markom w…
„Gra seniorska jest szybsza”. „Piłka na pierwszym miejscu”- rozmowa z Maksymilianem Cholewą z KS-u Wasilków
Po trudnym sezonie na trzecioligowych boiskach rozmawiamy z Maksymilianem Cholewą – młodym, utalentowanym zawodnikiem KS-u Wasilków, wychowankiem Pogoni Łapy i wieloletnim piłkarzem akademii Jagiellonii. O twardym lądowaniu w seniorskiej piłce, wsparciu rodziców, marzeniach i kadrze Polski u uchodzącego za jeden z najsilniejszych roczników w ostatnich latach. Bartosz Ksepka: Jak oceniasz zakończony sezon w wykonaniu KS-u…
Kto awansuje, kto spadnie? Przypominamy zasady awansów i spadków z podlaskich lig
Przed nami końcówka sezonu w podlaskich ligach, a my wciąż dostajemy pytania” to ile drużyn spadnie z IV ligi?” i tym podobne. Usystematyzujmy więc ten wątek, a jak macie kogoś, kto zadaje sobie te pytania, prześlijcie mu link do artykułu. W obecnym sezonie w IV lidze podlaskiej gra 18 drużyn. Podlaski ZPN podjął decyzję o…











1 Komentarz