Podlaska Piłka

4 liga

Co z pierwszą wiosenną kolejką na Podlasiu? Są wytyczne Podlaskiego ZPN-u

W najbliższy weekend ma się odbyć pierwsza wiosenna kolejka 4. ligi i okręgówki. Zapowiadaliśmy ją TUTAJ. Warunki pogodowe mogą jednak pokrzyżować plany klubów.

Podlaski Związek Piłki Nożnej rozesłał do klubów-gospodarzy meczów weekendowych maila z prośbą o przesłanie do piątku, do godziny 15:00, informacji o stanie boiska. Przesłany przez kluby materiał zostanie poddany, jak czytamy w piśmie „jak zawsze obiektywnej ocenie pod kątem aktualnego stanu murawy boiska naturalnego”. Kluby, które prześlą taki materiał do związku, zostaną poinformowane o decyzji władz piłkarskich do piątku, do godziny 15:30.

Brak przesłania do związku takiej informacji zostanie potraktowane jako uznanie przez klub, że murawa spełnia warunki bezpieczeństwa i mecz zostanie rozegrany zgodnie z wyznaczonym terminem.

A co w przypadku nagłego załamania pogody w nocy z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę? W tym przypadku Podlaski ZPN również wydał wytyczne. W takiej sytuacji kluby również muszą przesłać dokumentację zdjęciową/filmową, na podstawie której związek zdecyduje, czy mecz może zostać rozegrany.

CZYTAJ WIĘCEJ O PODLASKIEJ PIŁCE

SKLEP Z RĘKODZIEŁEM – ALBUMY, NOTESY, KALENDARZE Z DREWNA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.