4 liga

4. LIGA PODLASKA: Hity na remis, ścisk w tabeli [WYNIKI I TABELA]

Po tej kolejce tabela 4. ligi podlaskiej, która już przed weekendem była bardzo „ciasna”, „zacieśniła się jeszcze bardziej”. W tabeli panuje ścisk jak na trybunach ostatniego meczu pucharowego Ruch – Śląsk.

Mimo że w tej kolejce nie brakowało hitów i zmienić się w tabeli mogło sporo, to…zmieniło się niewiele. Liderem pozostał ŁKS, który zremisował na wyjeździe z KS-em Wasilków. ŁKS był bliski wywiezienia trzech punktów z Wasilkowa, bo jeszcze w 77. minucie wygrywał 2:1, ale dał sobie strzelić gola w doliczonym czasie gry. Zdobył go, podobnie jak pierwszego gola dla wasilkowian – Jan Pawłowski. „Te zimne wrześniowe popołudnie zdecydowanie nie zostanie dobrze zapamiętany przez naszych piłkarzy oraz kibiców. Miejmy nadzieję, że zawodnicy ŁKS-u wyciągną wnioski i do kolejnego spotkania przystąpią znacznie silniejsi i mądrzejsi o doświadczenia z Wasilkowa” – czytamy na facebooku ŁKS-u.

Szansy na zostanie liderem nie wykorzystały Wigry Suwałki. Drużyna prowadzona przez trenera Lauryna tylko (z perspektywy gospodarzy) zremisowała z Warmią Grajewo. Podobnie jak ŁKS-wszystko miała w swoich nogach i głowach, bo do przerwy Wigry prowadziły 2:0. Po przerwie coś się posypało i sporą przewagę mieli goście z Grajewa wspierani przez kilkudziesięciu swoich kibiców. Zdobyli dwie bramki, w tym jedną w doliczonym czasie gry, i wywieźli cenny remis z Suwałk.

Szansy na objęcie pozycji lidera nie wykorzystał także Tur Bielsk Podlaski. Prowadził ze Spartą Szepietowo, ale później to goście dwukrotnie trafili do bramki Tura. W doliczonym czasie gry remis dla Tura uratował Jacek Dzienis.

Remisy w meczach szlagierowych wykorzystał Promień Mońki, któremu zwycięstwo z KS-em Śniadowo dało awans na 5. miejsce w tabeli. W tabeli, która jest wyjątkowo „spłaszczona”. Pierwszą i szóstą drużynę dzielą tylko 2 punkty.

Tur Bielsk Podlaski2-2Sparta 1951 Szepietowo
Orzeł Kolno1-0KS Grabówka
Czarni Czarna Białostocka0-3Ruch Wysokie Mazowieckie
KS Wasilków2-2ŁKS 1926 Łomża
Promień Mońki4-2KS Śniadowo
Wigry Suwałki2-2Warmia Grajewo
MOSP Białystok1-4Wissa Szczuczyn
Cresovia Siemiatycze3-1KS Michałowo