PUCHAR

Kulturalni, Demed i Hattrick w kolejnej rundzie pucharu. Szejk na meczu Turośnianki [WYNIKI 1. RUNDY]

Za nami mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Po raz drugi zwycięsko z rywalizacji wychodzą drużyny niezrzeszone, czyli takie, które nie grają na co dzień nawet w A klasie.

Do drugiej rundy awansował Demed Łomża, który pokonał po dogrywce GKS Rutki 1:0. Inny łomżyński zespół też zameldował się w kolejnej rundzie. To Kulturalni Łomża. Drużyna mająca w składzie byłych zawodników trzeciej i czwartej ligi rozgromił rezerwy Ruchu Wysokie Mazowieckie. Drugi mecz w rozgrywkach wygrał też młodziutki zespół Hattrick Białystok. Juniorzy pokonali Sudovię Szudziałowo 7:0.

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz PLP Białystok z Turośnianką. I bardzo ciekawy był. Lepsza okazała się Turośnianka, która wygrała 2:0. Może dlatego, że piłkarze mieli dodatkową motywację, która zasiadła na trybunach? Przeczytacie o tym więcej w relacji z meczu opublikowanej przez KS Turośniankę:

Mecz odbywał się w iście saharyjskich warunkach, co ewidentnie gotowało piłkarzy z każdą minutą meczu i doprowadziło do wylewu żółtych kartek. Na szczęście obyło się bez wykluczeń i obie jedenastki zakończyły te spotkanie w komplecie. Niecodzienne było pojawienie się na trybunach w loży VIP właściciela oraz głównego sponsora klubu z Turośni Kościelnej – Szejka z Dubaju Rad-ekh’a Rad-hmedi’ego ibn Whis-key Sour’a, który osobiście zdecydował pojawić się na trybunach popularnego „Mechaniaka”. Z relacji niewielkiej grupy ludzi, którzy mogli porozmawiać z Rad-ekh’iem (69 w kolejności do tronu) można wywnioskować, że podobało mu się spotkanie, na które przybył. Czy to oznacza że kolejne petrodolary popłyną szerokim strumieniem do Turośni? Miejmy nadzieję, że tak, bo Szejk już zapowiedział, iż pojawi się na kolejnych meczach biało-niebieskich w zbliżającej się rundzie jesiennej„.

Wyniki 1. rundy poniżej.

Warmia II Grajewo6-2KS II Wasilków
Jastrząb Knyszyn2-5Biebrza Goniądz
Verta Suwałki4-2Grab Janówka
PLP Białystok0-2Turośnianka Turośń Kościelna
4Technology Białystok1-4Supraślanka Supraśl
Hattrick Białystok7-0Sudovia Szudziałowo
Tur II Bielsk Podlaski5-3Husar Nurzec
Demed Łomża1-0Kos 1984 Rutki
Kulturalni Łomża8-1Ruch II Wysokie Mazowieckie

Mecze kolejnej rundy mają odbyć się 21 września. W drugiej rundzie do rozgrywek dołączają Wigry Suwałki i Orzeł Kolno a także kluby z okręgówki.

Fot. https://www.facebook.com/KsTurosnianka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.