4 liga

Hit w Bielsku Podlaski, mecz zgody w Łomży. Rusza sezon w 4. lidze! [ZAPOWIEDŹ I TYPY]

Przed nami kolejny pasjonujący, może jeszcze bardziej niż poprzedni, sezon w 4. lidze podlaskiej. O awans walczyć może większe grono zespołów niż w sezonie 2021/2022. Tak przynajmniej się wydaje, patrząc na zestawienie drużyn, które powalczą o mistrzostwo ligi.

Tur Bielsk Podlaski – Wissa Szczuczyn

Już w pierwszej kolejce kilka meczów zapowiada się bardzo interesująco. Moim zdaniem hitem kolejki jest mecz Tura Bielsk Podlaski (według mnie będzie to drużyna, która napsuje krwi faworytom) ze spadkowiczem z 3. ligi – Wissą Szczuczyn (de facto to właśnie jeden z faworytów ligi). Mój typ na ten mecz to remis. Wydaje mi się, że bramkowy, powiedzmy – 1:1.

ŁKS 1926 Łomża – Sparta Szepietowo

W meczu przyjaźni zagra ŁKS ze Spartą. ŁKS chce w 2026 roku awansować do 2. ligi. Hasło „2. liga na stulecie” ucieleśni się, ale najlepiej byłoby już w tym sezonie być w 3. lidze. Taki jest cel drużyny i klubu pod wodzą nowego trenera i nowego zarządu. Rywal w pierwszej kolejce nie będzie łatwy, bo do Łomży przyjedzie wzmocniona Sparta Szepietowo. Również z nowym trenerem – Grzegorzem Makalem. Sparta zrobi wszystko, żeby nie walczyć do ostatniej kolejki o utrzymanie i zechce punktować już od pierwszego meczu. Mój typ, mimo waleczności Sparty, to zwycięstwo ŁKS-u. 2:0.

Wigry Suwałki – MOSP Białystok

W drugiej lidze już były Wigry Suwałki. W poprzednim sezonie. Teraz kibice narzekają, że muszą grać z „jakąś Krypnianką czy Michałowem”. Ale czy te mocarstwowe szydercze komentarze nie będą tylko pustymi dyrdymałami, jeśli okaże się, że „ta Krypnianka i te Michałowo” (przysłowiowe oczywiście-bez urazy) zabiorą Wigrom punkty i zepsują plan powrotu do 3. ligi? Pierwszą przeszkodą będzie młody zespół MOSP-u. Wigry się wzmocniły i nawet jeśli o awans łatwo nie będzie, to z takimi rywalami suwalczanie muszą sobie radzić. Mój typ: 3:1 dla Wigier.

Poniżej harmonogram kolejki, w ostatniej kolejce moje typy na te spotkania. Dajcie znać w komentarzu, jak Wy typujecie rozstrzygnięcia w pierwszej kolejce 4. ligi podlaskiej.

ŁKS 1926 ŁomżaSparta 1951 Szepietowo6 sierpnia, 15:001
Ruch Wysokie MazowieckieKS Śniadowo6 sierpnia, 15:001
KS GrabówkaWarmia Grajewo6 sierpnia, 17:002
Tur Bielsk PodlaskiWissa Szczuczyn7 sierpnia, 17:00X
Orzeł KolnoKS Michałowo6 sierpnia, 17:00X
Czarni Czarna BiałostockaDąb Dąbrowa Białostocka7 sierpnia, 17:001
KS WasilkówKrypnianka Krypno6 sierpnia, 16:001
Promień MońkiCresovia Siemiatycze6 sierpnia, 17:001
Wigry SuwałkiMOSP Białystok7 sierpnia, 17:001

Fot. GOSIEWSKI FOTOGRAFIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.