Okręgówka

Hetman Białystok ma nowego trenera

Spadkowicz z 4. ligi podlaskiej w sezonie 2021/2022 – Hetman Białystok – będzie przygotowywał się do nowego sezonu pod wodzą nowego szkoleniowca.

Drużynę w 4. lidze prowadził Mirosław Mojsiuszko. Drużyna została „zlepiona” w ostatniej chwili, żeby ratować dla klubu 4. ligę. Pisaliśmy o tym tutaj [HETMAN TO SZTUCZNA DRUŻYNA].

W klasie okręgowej trenerem Hetmana będzie Jacek Bayer.

Dotychczasowy trener juniorów starszych, który na tym stanowisku był od 2019 roku. Wcześniej między innymi zawodnik Jagiellonii Białystok, Widzewa Łódź czy właśnie Hetmana Białystok, któremu dane było zagrać z orzełkiem na piersi w meczu eliminacyjnym z Cyprem. Jacek Bayer w roli trenera ma już na swoim koncie awans a klasy okręgowej do 4. ligi. Dokonał tego ze Spartą Augustów.

JACEK BAYER (notka z Wikipedii):

Jacek Bayer to wychowanek Jagiellonii Białystok, który na czas służby wojskowej zasilił szeregi białostockiej Gwardii. Wrócił do zespołu wiosną 1986 roku, jako najlepszy snajper III ligi mazursko-mazowieckiej. Błyskawicznie stał się czołowym strzelcem, również w II lidze. W sezonie 1986/87 z 23 bramkami został królem strzelców II ligi. Po awansie do ekstraklasy w dalszym ciągu był skutecznym zawodnikiem. Zaowocowało to powołaniem do reprezentacji Polski przez ówczesnego selekcjonera Wojciecha Łazarka12 kwietnia 1987 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy wystąpił przeciwko Cyprowi w Gdańsku (45 minut drugiej połowy). Był to jedyny występ Bayera w zespole narodowym. Jednocześnie był to pierwszy występ jakiegokolwiek piłkarza Jagiellonii w reprezentacji Polski (drugi był 10.10.2009 Kamil Grosicki z przegranym 2:0 meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Czechami).

1989 roku wyjechał z reprezentacją Polski U-23, na turniej do Delhi (Indie), gdzie w meczu z gospodarzami zdobył gola. W sezonie 1989/90 odszedł do Widzewa Łódź. W tej drużynie także należał do najlepszych strzelców polskiej ligi. Rok później, po spadku do II ligi łódzkiej jedenastki, zmienił klub na także II-ligową Siarkę Tarnobrzeg. W zespole z Podkarpacia był w dalszym ciągu doskonałym snajperem w parze z Cezarym Kucharskim. Gdy zrezygnował z gry w tarnobrzeskim klubie, musiał pauzować przez około rok, zgodnie z przepisami PZPN. Dopiero po tym okresie wrócił do Białegostoku, do II-ligowej Jagiellonii. W sezonie 1993/94 zajął 3 miejsce wśród najlepszych strzelców II ligi z 12 golami. Mimo tego sukcesu, działacze zrezygnowali z jego usług. Przeszedł wówczas do III-ligowego KP Wasilków, w którego barwach strzelał w dalszym ciągu mnóstwo goli, będąc także przez krótki okres trenerem piłkarzy wasilkowskich.

Kolejne lata zawodnik spędził na grze w takich klubach jak: Wigry Suwałki (III liga), Hetman Białystok (III liga) oraz ponownie KP Wasilków. Następnie reprezentował barwy STP Adidas Suwałki i Sparty Szepietowo w IV lidze. Tutaj także był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole. Karierę kończył grając amatorsko w B-klasowym Piaście Białystok. Jeden z najlepszych, obok Tomasza Frankowskiego i nieżyjącego już Piotra Sieliwonika, napastnik w dziejach Jagiellonii. Typ egzekutora, który w czasie meczu głównie oczekiwał na podania od partnerów, ale wówczas, gdy nadarzała się okazja, objawiał się jako bezlitosny strzelec. Często zdobywał bramki głową, jak również z rzutów karnych.

Źródło: Kibice BKS Hetmana Białystok (facebook)

3 liga 3 liga piłki nożnej 4 liga 4 liga podlaska 4 liga pzpn 4liga A KLASA A klasa podlaska Bocian Boćki futbalo białystok Futsal Hetman Tykocin Jagiellonia II Białystok klasa okręgowa Krypnianka Krypno KS Grabówka KS Wasilków LZS Krynki MKS MIELNIK MKS Pogoń Łapy MOSP Białystok Narew Choroszcz okręgówka okręgówka podlaska Olimpia Zambrów Orlęta Czyżew podlaska klasa okręgowa podlaska okręgówka podlaska piłka podlaski związek piłki nożnej Puchar Polski Puszcza Hajnówka pzpn Ruch Wysokie Mazowieckie samorząd sparingi Sparta Augustów sparta szepietowo Tur Bielsk Podlaski Unia Ciechanowiec warmia grajewo wigry suwałki wissa szczuczyn Włókniarz Białystok ŁKS Łomża

ZAMÓW USŁUGI FOTOWOLTAICZNE W FALCON ENERGY, A FIRMA PRZEKAŻE 3% WARTOŚCI INWESTYCJI NA KLUB, KTÓRY WSKAŻESZ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.