Podlaska Piłka

4 liga

Klasyfikacja strzelców Keeza 4. ligi. Kamil Zalewski strzelił więcej niż pół drużyn w lidze

Królem strzelców w tym sezonie 4. ligi podlaskiej został napastnik Olimpii Zambrów Kamil Zalewski. W 30 meczach zdobył 56 bramek, co daje średnią 1,86 gola na mecz!

Kamil zdobył tak naprawdę 56 bramek, ale 3 z nich w przegranym walkowerem meczu z Orłem Kolno, i te gole nie doliczają się do oficjalnej klasyfikacji. Jednak można przyjąć, że aż 56 razy pokonywał bramkarzy rywali, a więc zdobył więcej goli niż: KS Wasilków, Promień Mońki, MOSP Białystok, Czarni Czara Biał., Krypnianka Krypno, Cresovia Siamiatycze, Sparta Szepietowo, Orzeł Kolno, Hetman Białystok. Cały zespół KS-u Grabówki zdobył przez cały sezon tyle goli co sam Kamil. Jak komentuje swój wyczyn?

‚Na mój dorobek strzelecki pracował cały zespół, który w przekroju sezonu okazał się najlepszy w IV lidze. Byliśmy za mocni na te rozgrywki, więc ta łatwość zdobywania bramek nie była niczym szczególnym, tym bardziej że ligę wyżej też już zdarzyło mi się zdobyć tytuł króla strzelców. Naszym celem nadrzędnym od początku był powrót do III ligi i ten cel udało się zrealizować. Nie ukrywam że cieszę się również z tej dużej liczby goli na koniec sezonu, bo udało mi się w ten sposób pobić rekord klubu należący od dawna do naszego dyrektora i kierownika, byłego piłkarza Olimpii – p. Zbyszka Stańczyka, więc to taki dodatkowy smaczek dla mnie. Awans mamy, tytuł króla strzelców także, a już jutro zostanę tatą, więc to najlepsze co mogło mnie spotkać na te rozpoczynające się wakacje.” – powiedział nam król strzelców sezonu 2021/2022 Kamil Zalewski.

Klasyfikacja strzelców 4. ligi podlaskiej:

  1. Kamil Zalewski (Olimpia) – 53 gole
  2. Przemysław Jastrzębski (Olimpia) – 28
  3. Rafał Maćkowski (ŁKS) – 27
  4. Patryk Szymański (ŁKS) – 23
  5. Kamil Jackiewicz (Ruch) – 22
  6. Paweł Kossyk (Warmia) – 21
  7. Mateusz Karol (MOSP) – 20, Maciej Odyjewski (Promień) – 20
  8. Michał Domański (Grabówka) – 17, Damian Grabowski (KS Michałowo) – 17

(ŹRÓDŁO: facebook Podlaskiego Związku Piłki Nożnej)

CZYTAJ WIĘCEJ O 4. LIDZE PODLASKIEJ

POTRZEBUJESZ RENOWACJI BOISKA? ONI ZROBIĄ TO NAJLEPIEJ!POTRZEBUJESZ RENOWACJI BOISKA? ONI ZROBIĄ TO NAJLEPIEJ!
ZAMÓW USŁUGI FOTOWOLTAICZNE W FALCON ENERGY, A FIRMA PRZEKAŻE 3% WARTOŚCI INWESTYCJI NA KLUB, KTÓRY WSKAŻESZ!
POTRZEBUJESZ BUSA, LAWETY, PRZYCZEPKI? U NICH WYNAJMIESZ SZYBKO I TANIO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.