4 liga

Czwartoligowiec będzie miał nowe sztuczne boisko i budynki klubowe!

Już niedługo na mapie województwa podlaskiego pojawi się kolejne sztuczne boisko piłkarskie. Dofinansowanie z programu rządowego Polski Ład otrzymały władze Wysokiego Mazowieckiego. Zostanie ono w części przeznaczone na modernizację stadionu.

Jak informuje portal ewysmaz.pl, prace mają objąć m.in. budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem, wymianę murawy na głównej płycie stadionu oraz budowę nowego budynku z szatniami i salą konferencyjną. – „Mamy w sumie siedem drużyn młodzieżowych i ten budynek, który mamy jest za mały, żeby te dzieci mogły się tam bezpiecznie przebierać.” – tłumaczy w rozmowie z portalem ewysmaz.pl burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko.

Z dofinansowania bardzo ucieszył się też prezes Ruchu Bogusław Bieliński, który stwierdził, że drużyna już nie będzie musiała jeździć na treningi do Zambrowa, tylko będzie przygotowywać się do sezonu na własnych obiektach. Grupy młodzieżowe – jak dodał prezes – nie będą już musiały trenować na Orlikach.

Na modernizację stadionu miejskiego Miasto Wysokie Mazowieckie otrzyma 4 mln 454 tys. złotych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O RUCHU WYSOKIE MAZOWIECKIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.