Podlaska Piłka

PUCHAR

Kto wygra Podlaski Puchar Polski? Ruch faworytem, Tur umie grać z faworytami

Patrząc na pozycję w tabeli i mecze pomiędzy Ruchem a Turem w tym sezonie 4. ligi podlaskiej, faworytem do wygrania Okręgowego Pucharu Polski wydaje się być Ruch Wysokie Mazowieckie. Jednak w półfinale Tur pokonał jeszcze „większego” faworyta jakim była Jagiellonia II. To zapowiada ogromne emocje w finale!

Jesienią Ruch wygrał z Turem 2:0. Kilka dni temu w meczu ligowym ponownie pokonał zespół Pawła Bierżyna, tym razem 1:0. Co ciekawe, Tur był już w podobnej sytuacji kilka lat temu. W 2018 roku kilka dni przed finałem pucharu przegrał w lidze z Olimpią Zambrów, od której okazał się lepszy w pucharowym starciu finałowym.

Drużyna z Wysokiego Mazowieckiego w tej edycji pucharu odprawiła z kwitkiem kolejno: Krypniankę (5:0), Orła Kolno (4:1) oraz KS Michałowo (1:0). W półfinale KS wyeliminował swojego imiennika z Grabówki 3:0. Warto zauważyć, że straciła we wszystkich meczach tylko jednego gola.

Tur wygrał najpierw z Puszczą (4:2), następnie z rezerwami Tura (4:0), w kolejnej rundzie po bardzo trudnym meczu wyeliminował LZS Krynki, a w ćwierćfinale po dogrywce był lepszy od Jagiellonii II. Tur miał więc znacznie trudniejszą i bardziej wyboistą drogę do finału.

Jak wygląda bilans ostatnich meczów dwóch finalistów? Poza wspomnianymi porażkami Tura z Ruchem w tym sezonie (0:1 i 0:2), w 2018 roku Tur był lepszy i wygrał 2:1, w 2017 roku Ruch wygrał 2:0, w meczu rozegranym w kwietniu 2016 roku także Ruch ograł Tura 4:1. Bilans przemawia więc na korzyść klubu z Wysokiego Mazowieckiego. To jednak tylko liczby, a finał rządzi się swoimi prawami.

Liczymy na ciekawe widowisko, które rozpocznie się w środę o 17:00 na stadionie w Zambrowie. Transmisję z meczu na kanale YouTube przeprowadzi Podlaski Związek Piłki Nożnej. LINK DO TRANSMISJI.

CZYTAJ WIĘCEJ O PUCHARZE

ZAMÓW USŁUGI FOTOWOLTAICZNE W FALCON ENERGY, A FIRMA PRZEKAŻE 3% WARTOŚCI INWESTYCJI NA KLUB, KTÓRY WSKAŻESZ!
MEGA PROMOCJA NA PIŁKĘ NA KAJASPORT.PL!
POTRZEBUJESZ RENOWACJI BOISKA? ONI ZROBIĄ TO NAJLEPIEJ!
POTRZEBUJESZ BUSA, LAWETY, PRZYCZEPKI? U NICH WYNAJMIESZ SZYBKO I TANIO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.