Okręgówka

Walkowery w okręgówce. Jednym zajmie się wydział dyscypliny

Fot. www.facebook.com/kspiastbialystok

Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego ZPN-u zweryfikował wynik meczu rozegranego 3 maja pomiędzy Piastem Białystok a Korą Korycin jako walkower na korzyść Piasta. Trzy punkty za walkower zdobył też KS Grabówka.

Kora wygrała mecz z Piastem 2:1, ale punktów za to spotkanie do ligowej tabeli ostatecznie nie dopisze. Dlaczego? W wyjaśnieniu opublikowanym przez związek czytamy:

W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego, w konsekwencji złożonego protestu ze strony Klubu KKS Piast Białystok, za udział w grze, w drużynie UKS Kora Konar Korycin, jednego zawodnika nieuprawnionego w tym meczu (oznaczonego nr 4) oraz jednego zawodnika, który naruszył w czasie meczu art. 3 Przepisów Gry 2020/21, dotyczący ponownej gry zawodnika, posiadającego status zawodnika wymienionego (oznaczonego nr 21).

Z uwagi na powagę wykroczeń, ich znaczenie dla rywalizacji w duchu naczelnej zasady fair play, przebiegającej według ustalonych reguł gry, mając na względzie możliwość świadomego podjęcia wyżej wymienionych, stwierdzonych w toku postępowania, wykroczeń przez przedstawicieli Klubu UKS Konar Kora Korycin, zdecydowano o przedłożeniu materii na Wydział Wychowania i Dyscypliny.

Z treści komunikatu wynika, że jeden zawodnik w ogóle nie powinien w meczu zagrać, natomiast drugi zszedł z boiska w wyniku przeprowadzonej zmiany w przerwie meczu, a po przerwie… ponownie się na nim pojawił. Sprytne.

Drugi walkower dotyczy meczu Hetmana Tykocin z KS-em Grabówka. W zespole z Tykocina od 55 minuty meczu na boisku przebywało zbyt mało młodzieżowców. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Źródło: podlaskizpn.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *