4 liga

KontroVARsje z podlaskich boisk #5 – Faul na bramkarzu w meczu Krypnianka-Wigry II?

Dużo kontrowersji wzbudza sytuacja, do jakiej doszło, w meczu 4. ligi Krypnianka Krypno – Wigry II Suwałki.

Przy stanie 4:0 dla Krypnianki jej zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem. Podał piłkę do kolegi, który zdobył gola. Sędzia go nie uznał, bo zauważył faul na bramkarzu Wigier II zawodnika podającego.

Oceńcie tą sytuację sami.

Poprosiliśmy o ocenę tej sytuacji naszego sędziowskiego eksperta. Oto jego interpretacja tej sytuacji.

Z przedstawionego materiału video, według mnie jednią słuszną decyzją w tej stacji powinno być uznanie bramki oraz kara dla bramkarza z nierozważny atak w nogi przeciwnika. Analizują ten film, należy również wspomnieć, że przy takich sytuacjach należy wstrzymać gwizdek i uznać bramkę, ponieważ drużyna, przeciwko której jest popełnione przewinienie, ma klarowną akcje (może zdobyć bramkę i w tym przypadku tak się właśnie stało). Nie jestem w stanie stwierdzić, dlaczego sędzia tak zinterpretował tą decyzję, ponieważ ustawienie sędziego jest dobre i optymalne. Jedyne, czego bym oczekiwał w tej sytuacji od sędziego to dynamiczniejsze zbiegnięcie w stronę akcji. I przede wszystkim dobrej interpretacji tego zdążenia.

Na koniec kilka słów od nas.

Z pewnością sędzia zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu. Ta analiza nie ma na celu piętnowanie go. Ma być analizą merytoryczną sytuacji, które dokonywane są przecież przez samych sędziów po każdym meczu. Błędy zdarzają się każdemu i są wpisane w ten zawód. Każdy ma czasem gorszy moment nawet w dobrze prowadzonym spotkaniu. Jak twierdzą zawodnicy Krypnianki, sędzia dobrze prowadził te zawody aż do tego feralnego momentu. Na szczęście decyzja nie wpłynęła na rozstrzygnięcie meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *