4 liga

KontroVARsje z podlaskich boisk #5 – Faul na bramkarzu w meczu Krypnianka-Wigry II?

Dużo kontrowersji wzbudza sytuacja, do jakiej doszło, w meczu 4. ligi Krypnianka Krypno – Wigry II Suwałki.

Przy stanie 4:0 dla Krypnianki jej zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem. Podał piłkę do kolegi, który zdobył gola. Sędzia go nie uznał, bo zauważył faul na bramkarzu Wigier II zawodnika podającego.

Oceńcie tą sytuację sami.

Poprosiliśmy o ocenę tej sytuacji naszego sędziowskiego eksperta. Oto jego interpretacja tej sytuacji.

Z przedstawionego materiału video, według mnie jednią słuszną decyzją w tej stacji powinno być uznanie bramki oraz kara dla bramkarza z nierozważny atak w nogi przeciwnika. Analizują ten film, należy również wspomnieć, że przy takich sytuacjach należy wstrzymać gwizdek i uznać bramkę, ponieważ drużyna, przeciwko której jest popełnione przewinienie, ma klarowną akcje (może zdobyć bramkę i w tym przypadku tak się właśnie stało). Nie jestem w stanie stwierdzić, dlaczego sędzia tak zinterpretował tą decyzję, ponieważ ustawienie sędziego jest dobre i optymalne. Jedyne, czego bym oczekiwał w tej sytuacji od sędziego to dynamiczniejsze zbiegnięcie w stronę akcji. I przede wszystkim dobrej interpretacji tego zdążenia.

Na koniec kilka słów od nas.

Z pewnością sędzia zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu. Ta analiza nie ma na celu piętnowanie go. Ma być analizą merytoryczną sytuacji, które dokonywane są przecież przez samych sędziów po każdym meczu. Błędy zdarzają się każdemu i są wpisane w ten zawód. Każdy ma czasem gorszy moment nawet w dobrze prowadzonym spotkaniu. Jak twierdzą zawodnicy Krypnianki, sędzia dobrze prowadził te zawody aż do tego feralnego momentu. Na szczęście decyzja nie wpłynęła na rozstrzygnięcie meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *