A klasa

Szykuje się powrót na piłkarską mapę Podlasia! “Szkoda takiego stadionu”

To znakomita informacja dla środowiska piłkarskiego w Podlaskiem! Bardzo wiele wskazuje na to, że kolejny klub, który zniknął z mapy piłkarskiej województwa podlaskiego, znów się na niej pojawi!

Chodzi o Znicz Radziłów. Klub organizuje się od nowa. Póki co zbiera pieniądze na zakup bramek dla grup młodzieżowych, ale głównym celem jest utworzenie drużyny seniorów.

Głównym naszym celem jest ruszenie z seniorami a przy okazji umożliwienie gry i aktywacja młodzieży. Serce się kraja, że takie ładne boisko stoi od tylu lat nieużywane, a młodzież bez pomocy dorosłych sama się nie zorganizuje.- mówi nam Michał Mordasiewicz ze Znicza.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ NA BRAMKI DLA ZNICZA!

Znicz Radziłów istniał w latach 2001-2006. Po klubie pozostał fajny stadion i masa wspomnień… 

Drużyna rywalizowała na poziomie klasy wojewódzkiej, klasy okręgowej i A klasy. Po rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 Znicz wycofał się z rozgrywek, a jego mecze zostały anulowane. Występy w kolejnych sezonach wyglądały następująco: 

  • 2002/2003 – Liga Wojewódzka – 11 miejsce, spadek
  • 2003/2004 – A klasa – 3 miejsce, awans 
  • 2004/2005 – Klasa Okręgowa – 12 miejsce, spadek 
  • 2005/2006 – A klasa – po rundzie jesiennej wycofanie się z rozgrywek.

Jak wspominają kibice, za istnieniem klubu i ligową grą, stał poseł na sejm Kazimierz Gwiazdowski, wówczas długoletni wójt gminy Radziłów. W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany ponownie na wójta oraz do sejmiku. Z obu tych funkcji zrezygnował wkrótce po wyborach, zastępując w Sejmie Romana Czepego, który zrzekł się mandatu poselskiego w związku z wyborem na burmistrza Łap.

Nie była to dobra sytuacja dla Znicza, który od tamtej pory nie zaistniał w rozgrywkach. Pozostał po nich tylko fajny stadion…  (http://lokalnapilka.futbolowo.pl)

O sytuacji w Zniczu będziemy informować na bieżąco!

Nowe logo klubu Znicz Radziłów
Stadion w Radziłowie
Stadion w Radziłowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *