3 liga 4 liga

Podlaski Puchar Polski: trener Wissy bierze pod obserwację Jagiellonię II

W środę w siedzibie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie półfinałów Podlaskiego Pucharu Polski. Los skojarzył ze sobą czwartoligowców z trzecioligowcami.

Wissa Szczuczyn zagra z Jagiellonią II Białystok. Wissa po drodze do półfinału pokonała dwóch rywali – Magnat Juchnowiec 3:0 i KS Grabówkę po dogrywce 2:1. Z udziału w ćwierćfinale zrezygnował Dąb Dąbrowa Białostocka i Wissa bez gry znalazła się w półfinale.

Z kolei Jagiellonia II rozegrała trzy mecze, pokonując rywali z różnych poziomów. Najpierw 16:o rozbiła Hurtownię Krokus, później 5:1 Warmię Grajewo, a w ćwierćfinale także 5:1 KS Śniadowo.

Faworytem meczu są na pewno rezerwy Jagiellonii, ale trener Wissy Marcin Gałązka widzi szansę na pokonanie rywala.

“Jestem zadowolony z losowania. Trafiliśmy na bardzo silny zespół, który dobrze radzi sobie w 3. lidze, my natomiast znamy swoją wartość i będziemy chcieli sprawić niespodziankę. Przez najbliższy okres będę obserwował poczynania rezerw Jagiellonii i postaram się jak najlepiej przygotować zespół do tego meczu. A jak wiemy w piłce nożnej może zdarzyć się wszystko. To jest jeden mecz.” – powiedział nam szkoleniowiec Wissy.

TAK MOŻESZ WESPRZEĆ FINANSOWO SWÓJ KLUB LUB JEDNOSTKĘ STRAŻACKĄW

W drugim półfinale KS Michałowo zagra z Olimpią Zambrów. Czy Michałowo znów sprawi niespodziankę i pokona mocniejszego teoretyczne rywala?

Z pewnością jest to zespół, który miał najtrudniejszą drogę do 1/2 finału. Najpierw pokonał LZS Krynki 5:3, następnie trzecioligowy Ruch 1:0, a w ćwierćfinale wygrał po dogrywce z ŁKS-em Łomża 3:2. Olimpia eliminowała Czarnych Czarna Białostocka (7:1), Tur Bielsk Podlaski (4:1) i Puszczę Hajnówka (7:0).

O opinię na temat KS-u Michałowo zapytaliśmy Zbigniewa Dowlaszewicza z zarządu Olimpii.

“W pucharach nie można nikogo lekceważyć. To nieistotne w jakiej klasie rozgrywkowej występuje dany zespół. O dalszym awansie drużyny decyduje tylko jedno spotkanie i różnie może ono ułożyć się. KS Michałowo widać specjalizuje się e pucharach bo przecież w poprzednim sezonie również w półfinale Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego przyszło się mierzyć zambrowskiej Olimpii z tym rywalem. Wszyscy jeszcze mamy w pamięci tamten mecz wygrany co prawda przez zambrowian ale dopiero po bramce w ostatniej minucie dogrywki, gdy drużyny już miały zapewne widok strzelanych rzutów karnych. Na pewno Olimpia do tego spotkania nie podejdzie na luzie.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 5 maja. Finał – 17 maja w Hajnówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *