Folklor podlaskich boisk

W Podlaskiem powstaje nowa, wyjątkowa liga amatorska!

Podlaska Liga Piłkarska – pod taką nazwą rusza nowy projekt piłkarski w naszym województwie! To odpowiedź na rosnące zainteresowanie rozgrywkami piłki nożnej sześcioosobowej.

Liga ma rozpocząć się w marcu 2022 roku, ale w tym roku będą się odbywały turnieje w ramach prologu. Docelowo w każdej z dwóch liga ma grać maksymalnie 20 zespołów. Każda drużyna może zgłosić maksymalnie 25 zawodników, w tym 5 zrzeszonych w klubach, biorących udział w rozgrywkach pod auspicjami Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy po 40. roku życia nie będą uznawani za zrzeszonych.

W przypadku dwóch lig, po zakończeniu rozgrywek dwie drużyny z wyższej ligi spadają, dwie z niższej ligi – awansują. Trzeci od końca w wyższej lidze grają baraż z trzecią drużyną niższej ligi o prawo gry na wyższym poziomie w kolejnej edycji.

Poza planowymi rozgrywkami będą się odbywały też turnieje towarzyszące, np. “Plażowa Liga Podlasia”, której rozegranie organizatorzy zaplanowali w Choroszczy, czy “Błotna Liga Podlasia”, która ma się odbyć w Korycinie.

Szczegóły znajdziecie na filmie.

Zapytaliśmy Piotra Dąbrowskiego, jednego z organizatorów, czym nowa liga ma różnić się od tych już istniejących, i czym chce przyciągnąć zespoły.

ZOBACZ, JAK POMÓC KLUBOWI, KORZYSTAJĄC Z USŁUG FIRMY FALCON ENERGY!

Będzie prowadzona klasyfikacja strzelców, asystentów i “kanadyjka”. Wybrany będzie najlepszy bramkarz, najlepszy sędzia. Będzie transmitowany mecz który będzie wybierany podczas ankiety. Mamy kontakt z przedstawicielami innych podobnych lig w regionie, m.in. w Ełku i Suwałkach. Chcemy nawiązać współpracę z innymi podobnymi ligami w kraju. Współpracujemy oraz otrzymujemy wsparcie od Ligi Fanów z Warszawy, która jest chyba najbardziej rozwinięta w Polsce. Zwycięzcy lub dwie-trzy drużyny będą oddelegowane właśnie na ten turniej. Także zainteresowani będą widzieli różnice w porównaniu z już prowadzonymi ligami w naszym regionie.wyjaśnia Piotr Dąbrowski.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu na facebooku Podlaskiej Ligi Piłkarskiej!

Fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *