3 liga

W trzeciej lidze wygrał tylko Wasilków [FILMY, WYPOWIEDZI, TABELA]

Jedno zwycięstwo i trzy porażki – to bilans trzecioligowców z podlaskiego. Co ciekawe, to jedno zwycięstwo odniosła, niespodziewanie, najsłabsza drużyna ligi – KS Wasilków.

Jedynego gola dla Wasilkowa w meczu z Pelikanem Łowicz zdobył Jakub Jakimiuk, który w 62. minucie pokonał bramkarza Pelikana w sytuacji sam na sam. Gola możecie obejrzeć na nagraniu od 1:21:04.

Na pewno to zwycięstwo nie poprawiło sytuacji KS-u w ligowej tabeli, ale na pewno wpłynęło pozytywnie na atmosferę w zespole, co widać była zaraz po meczu w szatni gości.

O zawodnikach z Wasilkowa po meczu wypowiedział się trener Pelikana Mykola Dremliuk:

Oni mentalnie są nastawieni, że mają spadek, pogodzili się z tym i grają bez żadnej presji i mogą pokazać się z dobrej strony. I tak wygrali z Kutnem 4:1 i teraz w Łowiczu zdobyli trzy punkty.

Pozostali trzecioligowcy przegrali. Olimpia została pokonana 3:1 przez Błoniankę Błonie, tracąc gola już w pierwszej minucie. Drugi gol padł z rzutu karnego i do przerwy goście przegrywali 0:2. Trzeci gol dla Błonianki padł dzięki chaosowi w obronie Olimpii. Honorową bramkę dla zambrowian zdobył w 89. minucie Kamil Zalewski.

Skrót meczu

Po meczu trener Olimpii Tomasz Kulhawik zapowiedział, że drużynę wciąż stać na utrzymanie.

Myślę, że mecz przegraliśmy w pierwszej połowie […] Ciągle celem jest utrzymanie i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie go osiągnąć.

Taki samym stosunkiem goli co Olimpia w Błoniach, przegrał Ruch Wysokie Mazowieckie w Kutnie. Do przerwy było 0:0, ale po przerwie Ruch stracił trzy gole między 46 a 57 minutą i stracił szansę na zdobycz punktową. W 72. minucie padł gol dla gości, ale jak się okazało było to trafienie honorowe.

Rywalizująca w grupie mistrzowskiej Jagiellonia II przegrała aż 0:4 z trzecią w tabeli Unią Skierniewice.