A klasa

Będą nowe trybuny na stadionie w Narwi!

Gmina Narew otrzyma prawie 600 tys. zł na remont budynku szatni oraz budowę trybun z zadaszeniem na stadionie piłkarskim w Narwi. W piątek (02.04) umowę na dofinansowanie tej inwestycji z funduszy europejskich podpisali marszałek Artur Kosicki oraz Wiesława Burnos, członek zarządu.

– Do końca października nowe trybuny wraz z zapleczem sportowym powinny być już gotowe. To inwestycja, dzięki której zdegradowany obiekt przejdzie generalny remont i będzie wykorzystywany na cele sportowe i rekreacyjne. Cieszę się, że mieszkańcy Narwi będą mogli korzystać z nowej infrastruktury

– podkreśla Wiesława Burnos.

Remont budynku szatni piłkarskiej będzie polegać na wykonaniu rozbiórki części ścianek działowych i wymurowaniu nowych. Do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie dopasowany sanitariat, a podłogi wymienione. Na zewnątrz budynku wyremontowane będą schody zewnętrzne i zbudowany podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Zostaną docieplone ściany i stropy. W ramach prac przewidziano także wymianę instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Inwestycja dotyczy również budowy pięciorzędowej, zadaszonej trybuny z 336 miejscami.

Projekt został opracowany przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 670 tys. zł, z czego dofinansowanie przyznane z funduszy europejskich to blisko 580 tys. złotych. Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tekst: Edyta Chodakowska-Kieżel/www.wrotapodlasia.pl

Zdjęcie: Iskra Narew

CZYTAJ WSZYSTKO O ISKRZE NAREW – KLIKNIJ

MOŻESZ POMÓC ISKRZE NAREW! ZOBACZ BANER POWYŻEJ! KLIKNIJ W NIEGO I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ. 😉
ZRYTE BOISKO? ONI CI POMOGĄ – PRZYJADĄ I NAPRAWIĄ! NA HASŁO “PODLASKA PIŁKA” DOSTANIESZ 5% ZNIŻKI
Z KOLEI SPECJALIŚCI Z FIRMY EMERALLD NA HASŁO “PODLASKA PIŁKA” PRZYJADĄ I ZA DARMO WYKONAJĄ BADANIE GLEBY NA TWOIM BOISKU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *