Na mapie województwa podlaskiego już niedługo pojawi się całkowicie nowy obiekt sportowy. Samorząd dostał już na niego dofinansowanie. Plany są bardzo ambitne!
Chodzi o obiekt w Supraślu, na którym mecze rozgrywa Supraślanka. Inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 miliona złotych.
Zakres prac, jakie mają zostać wykonane w ramach inwestycji, robi naprawdę duże wrażenie. W Supraślu powstanie basen, sauny, dwa boiska piłkarskie (naturalne i sztuczne). Oto szczegółowy zakres prac, jakie będą wykonane (wyciąg z ogłoszenia o przetargu). Te ważniejsze pogrubiliśmy.
Przedmiotem realizacji projektu dofinansowanego w ramach UE jest budowa budynku klubowo – szatniowego z salą wielofunkcyjną i zapleczem gastronomicznym oraz zapleczem spa (sauny, basen, szatnie, sala fitness) z miejscami noclegowymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; budowa boisk (boiska treningowego o nawierzchni ze sztucznej trawy, boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, dwóch kortów tenisowych o nawierzchni ze sztucznej trawy) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (odwodnieniem i oświetleniem) i trybunami; budowa doziemnej instalacji oświetleniowej i elektrycznej nn, doziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowego; rozbiórka istniejącego budynku szatniowego oraz istniejącej infrastruktury sportowej stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego; demontaż fragmentu istniejącej sieci elektrycznej i sanitarnej w Supraślu przy ul. Konarskiego, na działkach nr ewid. 1308/2, 1308/3, 1308/4, 1308/5, 1308/6, 1308/7, 1308/8 w Supraślu oraz budowa przedłużenia ul. Ogrodowej do ul. Konarskiego , na dz. nr ew. gruntu 1308/1, 563 (pas drogowy ul. Konarskiego), 1312 (pas drogowy ul. Ogrodowej).
Zamawiający w ramach niniejszego postępowania przewiduje wykonanie: ETAP I – wykonanie elementów zagospodarowania terenu oraz części budynku klubowo-szatniowego: – budowa infrastruktury sportowej – budowa boisk (boiska treningowego o nawierzchni ze sztucznej trawy, boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, dwóch kortów tenisowych o nawierzchni ze sztucznej trawy) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (odwodnieniem i oświetleniem); – budowa infrastruktury technicznej (uzbrojenia podziemnego) – budowa doziemnej instalacji oświetleniowej i elektrycznej nn., doziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowego; – budowa części budynku klubowo-szatniowego z salą wielofunkcyjną w zakresie zaplecza klubowego i szatni dla zawodników; – budowa nawierzchni utwardzonych (chodników i dojazdów); – rozbiórka istniejącego budynku szatniowego oraz istniejącej infrastruktury sportowej stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego; – demontaż fragmentu istniejącej sieci elektrycznej i kanalizacji sanitarnej;
II ETAP – budowa części budynku klubowo-szatniowego w zakresie zaplecza klubowego; Część budynku objęta pierwszym i drugim etapem realizacji usytuowana jest wzdłuż ul. Konarskiego. Budynek wolnostojący, jednokondygnacyjny z częściowo nieużytkowym poddaszem bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy. Budynek przeznaczony jest na potrzeby miejskiego klubu piłkarskiego (funkcja klubowa z kompleksem szatniowym oraz salami ćwiczeń, sanitariatami oraz pomieszczeniem pierwszej pomocy). Część klubowa posiada wejście od strony ul. Konarskiego. Funkcja użytkowa znajduje się na parterze budynku oraz w części poddasza. Pozostała część poddasza pozostaje nieużytkowa do zagospodarowania w kolejnych etapach realizacji inwestycji. Wejście główne do budynku zlokalizowane od strony ul. Konarskiego, od strony boisk zlokalizowano wejścia gospodarcze oraz wejścia do części dla zawodników. W budynku znajdują się pomieszczenia klubowe z szatniami, salami ćwiczeń i sanitariatami oraz pomieszczenia techniczne (kotłownia i rozdzielnia elektryczna). I etap Powierzchnia zabudowy – 248,50 m2 Powierzchnia użytkowa – 206,80m2 Kubatura budynku – 1790,00 m3 II etap Powierzchnia zabudowy – 114,60 m2 Powierzchnia użytkowa – 357,80m2 Kubatura budynku – 920,00 m3 Razem I i II etap Powierzchnia zabudowy – 363,10 m2 Powierzchnia użytkowa – 564,60 m2 Kubatura budynku – 2710,00 m3 Szczegółowy opis branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i sanitarnej znajduje się w projekcie architektoniczno-budowlanym oraz projektach wykonawczych.
1 KOMENTARZ