4 liga

Lider 4. ligi z kłopotami, ale wygrywa [TABELA]

W niedzielę rozegrano ostatni mecz w ramach 19. kolejki “Keeza” 4. ligi podlaskiej. Lider z Bielska Podlaskiego wygrał z rezerwami Wigier Suwałki 3:2.

O meczach trzecioligowców i kilku spotkaniach w 4. lidze pisaliśmy wczoraj. W niedzielę dokończono kolejkę w “podlaskiej ekstraklasie”, a jedynym spotkaniem rozegranym było starcie Tura z Wigrami II. Tur wygrał, ale nie można powiedzieć, że był to łatwy mecz dla bielszczan.

Lepiej w mecz weszli goście z Suwałk. Objęli prowadzeni w 9. minucie po strzale Zackiewicza. Gospodarze otrząsnęli się około 20 minuty. Od tego czasu do końca pierwszej części gry zdecydowanie przeważali, co potwierdzili w 35. minucie. Wyrównującego gola zdobył Krzysztof Cudowski. Trzy minuty później było już 2:1. Bramkarza Wigier strzałem z rzutu karnego pokonał białorusin Maksim Smaleuski.

W 63 minucie zaś podwyższyliśmy na 3:1. Po rogu wykonywanym przez Niemczynowicza Mateusz Rogowski wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do siatki.” – czytamy na fanpage’u Tura.

Goście zdołali zdobyć gola – w 86. minucie bramkarza Tura pokonał Gużewski, ale gościom zabrakło czasu i argumentów, żeby doprowadzić do wyrównani.

Tur Bielsk Podlaski – Wigry II Suwałki 3:2 (2:1) Krzysztof Cudowski 35, Maksim Smaleuski 43-karny, Mateusz Rogowski 63 – Sebastian Zackiewicz 9, Bartosz Gużewski 86

Tur: Patryk Sidun – Krystian Kulikowski, Maksim Smaleuski, Paweł Łochnicki, Rafał Kulikowski (79 Damian Onacik) – Andrzej Lewczuk, Mateusz Rogowski, Patryk Niemczynowicz – Patryk Stypułkowski, Krzysztof Cudowski (76 Rafał Szeretucha), Daniel Daniłowski (67 Marcin Bazylewski).

Wigry II: Piotr Słowikowski – Chrystian Suski (56 Łukasz Szczerbowski), Bartosz Gużewski, Tomasz Rytelewski, Norbert Śliwiński (46 Adam Czaplicki), Jakub Kunicki, Wojciech Milewski, Wojciech Łada, Sebastian Zackiewicz, Gabriel Romatowski, Gabriel Krupiński. Żółte kartki: Bazylewski (Tur), Milewski (Wigry II).Sędziował: Paweł Kostko (Białystok).

Mecz można obejrzeć w serwisie Youtube.

Tur po tym meczu ma 47 punktów, czyli 5 punktów przewagi nad drugą Wissą i 6 nad trzecim ŁKS-em. Lider ma także o jeden mniej rozegrany mecz.