A klasa

Klub z czwartej ligi utworzy drużynę rezerw

Coraz więcej czwartoligowych klubów decyduje się na utworzenie piłkarskiego zaplecza w postaci seniorskiej drużyny rezerw.

Obecnie drugą drużynę ma Tur Bielsk Podlaski, Wissa Szczuczyn i Cresovia Siemiatycze. Do tego grona dołączy kolejny klub.

O zgłoszeniu rezerw do sezonu 2021/2020 poinformowała Warmia Grajewo. Jak klub uzasadnia tą decyzję?

Nasze rezerwy nie będą drogą do masowego sprowadzania zawodników z zewnątrz do pierwszej drużyny i odesłaniu do drugiego zespołu wychowanków. Proporcje udziału w kadrze zawodników przyjezdnych do miejscowych zostaną zachowane. Konieczność jego powstania jest naturalna – jesienią kadra WARMII liczyła niemal 30 zawodników. Wielu z nich nie jest jeszcze gotowych do gry na poziomie IV ligi, więc w rezerwach będą mieli więcej szans na występy. Chcemy aby zespół rezerw był naturalnym poligonem doświadczalnym przede wszystkim dla młodych zawodników kończących wiek juniora. Liczymy też na udział w nim zawodników ogranych w grajewskiej lidze zakładowej, z których kilku dotąd, niestety bez powodzenia próbowało swoich sił w zespole seniorów.” – czytamy w komunikacie Warmii.

Wcześniej o zamiarze utworzenia drugiego zespołu Sparty Szepietowo powiedział w rozmowie z portalem podlaskapilka.pl burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński.

Źródło: warmiagrajewo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *