3 liga 4 liga

Sparingi, sparingi, sparingi. Mecze od 3. ligi do A klasy

W weekend odbyło się kilka meczów sparingowych z udziałem podlaskich drużyn. Mecze rozgrywały kluby ze wszystkich “podlaskich lig”. Zapraszamy na krótki przegląda wyników.

Czwartoligowy ŁKS Łomża pokonał trzecioligowca, Znicz Biała Piska, 4:0. Wcześniej, w środę zawodnicy z Łomży pokonali 5:0 drużynę Jagiellonii Białystok do lat 17.

W innym sparingu to trzecioligowiec był górą. I to góra, do której rywal nawet się nie zbliżył. Ruch Wysokie Mazowiecki rozbił aż 9:1 lidera 4. ligi – Tura Bielsk Podlaski.

W środku poprzedniego tygodnia Ruch pokonał Jagiellonię Białystok, zespół z Centralnej Ligi Juniorów, 3:1.

Sporo goli nastrzelała też Olimpia Zambrów. Podopieczni Tomasza Kulhawika 5:1 ograli Makoviankę Maków Mazowiecki. Trzy gole zdobył Kamil Zalewski, po jednym – Przemysław Jastrzębski i Kacper Głowiński.

Na filmie możecie obejrzeć bramki z tego meczu.

Remisem 2:2 zakończyło się sparingowe starcie KS-u Wasilków z Mazurem Ełk.

Był to na pewno bardzo pożyteczny sparing z drużyną z wyższej ligi a mimo to na jej tle nie wyglądaliśmy na gorszy zespół.” – powiedział po meczu Paweł Sobolewski, opiekun czwartoligowego Mazura.

Rezerwy Jagiellonii grały z Warmią Grajewo i…postrzelały sobie. Warmia przegrała ten mecz aż 0:7, ale, jak przyznaje sam trener “drugiej” Jagi Wojciech Kobeszko, “do przerwy grała większość zawodników z pierwszego zespołu. Do 60. minuty mecz był dosyć intensywny i ciekawy. Później, po zmianach w zespole z Grajewa,  jakość zespołu naszych rywali spadła.”

Mecze przygotowujące do sezonu zaczynają rozgrywać kluby z (jeszcze) niższych lig. Turośnianka uległa 3:6 GKS-owi Rutki. Z innym GKS-em przegrały Orlęta Czyżew, od których silniejszy był Gminny Klub Sportowy Andrzejewo. Wynik 2:1 dla rywala z województwa mazowieckiego.

Wysokie zwycięstwo odniosły rezerwy Wissy Szczuczyn, które aż 10:1 pokonały Piłkawkę Białystok.

Do zdjęcia głównego wykorzystano zdjęcie z portalu zambrowiacy.org.